arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۷۳۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۸ : ۱۱ - ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۰

علم الهدی: هاشمی به ما گفته‌ شما حق ندارید کارگزاران را به ما نسبت بدهید

در مجلس پنجم حزب کارگزاران با محوریت آقای هاشمی تشکیل نشد. نمی‌دانم الان آقای هاشمی این حرف را انکار کنند یا نه، ولی بعضی از دوستان می‌گفتند آقای هاشمی به ما گفته‌اند شما حق ندارید کارگزاران را به ما نسبت بدهید یا مرا به آنها و کارگزاران با محوریت آقای هاشمی تشکیل نشد و شاید اگر آن روز ایشان در محوریت کارگزاران بود، این حزب این‌قدر منحرف نمی‌شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 حجت الاسلام والمسلمین علم الهدی در مصاحبه با نشریه "شما" ارگان حزب موتلفه اسلامی با قابل مقایسه خواندن حزب کارگزاران و جریان انحرافی فعال در دولت دهم گفت: درانتخابات مجلس پنجم، در دوره دوم ریاست جمهوری آقای هاشمی، قرار بود جامعه روحانیت فهرست کاندیداها را بدهد و طبیعتاً نیروهای اصولگرا از جمله  حزب مؤتلفه هم همراه بودند. قرار بود فهرست مشترکی صادر شود و بر سر اینکه چند نفر در این فهرست باشند یا نباشند، اختلاف نظری پیش آمد و قضیه به اینجا کشید که در کنار فهرست اصولگراها که عبارت از جامعتین و مؤتلفه و نیروهای ارزشی دیگر بود، دولت و اعضای دولت هم یک فهرست بدهند.

مقام معظم رهبری با فهرست کاندیدا دادن دولت مخالفت کردند و فرمودند: «معنا ندارد اعضای کابینه فهرست جدا بدهند. یکی به این دلیل که دولت مجری انتخابات است و معنا ندارد که مجری انتخابات، خودش کاندیدا داشته باشد و قادر نخواهد بود اجرای عادلانه‌ای داشته باشد. دلیل دوم این است که هر فهرستی داده شود و انتخابات صورت بگیرد و نماینده‌های مجلس تعیین شوند، دولت باید دو باره از این نمایندگان رأی اعتماد بگیرد. اگر بنا شد دولت کاندیدا معرفی کند، معنایش این است که مردم به کاندیدای دولت رأی بدهند. بعد می‌خواهد از کاندیدای خودش رأی اعتماد بگیرد؟»

 لذا مقام معظم رهبری با دادن فهرست توسط دولت مخالفت کردند. در نتیجه ما دیدیم که از دل قضیه جریان حزب کارگزاران سازندگی در آمد و از آن روز تا به امروز چه ضربه‌های مهلکی که از حزب کارگزاران سازندگی بر پیکر انقلاب و نظام زده نشده است، چه در به وجود آوردن دولت اصلاحات و چه کارهایی که اینها در دوران دولت اصلاحات انجام دادند و چه مسائلی که بعد از دولت اصلاحات ایجاد کردند. حزبی که از دل یک قدرت سر در بیاورد، نتیجه‌اش همین می‌شود.

 *آن روز کسانی که مؤسس حزب کارگزاران سازندگی بودند، قدرتمندان روز بودند و قدرت اجرائی در دستشان بود. این حزب از دل قدرت سر برآورد. آن هم در معارضه با وحدت اصولگرائی. اینها آمدند و با انسجام اصولگرایان مقابله کردند. اگر شما اساسنامه حزب کارگزاران سازندگی را ببینید، در آن نه التزام به اسلام هست، نه التزام به تشیع و نه التزام به ولایت فقیه. هیچ‌یک از اینها جزو اصولشان نیست. یک حزب لائیک به تمام معناست. چنین حزبی از دل قدرت سر برمی‌آورد و بعد از مدتی هم رسماً اعلام می‌کند که ما لیبرال دموکرات مسلمانیم. لیبرال دموکرات مسلمان یعنی مشرک مسلمان، چون لیبرال دموکراسی شرک است. لازمه توحید این است که حاکمیت مال خداست و اصل اولیه لیبرال دموکراسی این است که حاکمیت حق مردم است، حق خدا نیست. این شرک است. بعد هم در قضیه فتنه می‌بینیم که اینها همه کاره بودند. جریان‌های دیگر آب شدند و از بین رفتند، اما اینها سر جایشان ماندند.


*در مجلس پنجم حزب کارگزاران با محوریت آقای هاشمی تشکیل نشد. نمی‌دانم الان آقای هاشمی این حرف را انکار کنند یا نه، ولی بعضی از دوستان می‌گفتند آقای هاشمی به ما گفته‌اند شما حق ندارید کارگزاران را به ما نسبت بدهید یا مرا به آنها و کارگزاران با محوریت آقای هاشمی تشکیل نشد و شاید اگر آن روز ایشان در محوریت کارگزاران بود، این حزب این‌قدر منحرف نمی‌شد.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
0
1
لطف بفرمائید ضرباتی که حزب کارگزاران به انقلاب زد را نام ببرید!
نظرات بینندگان