کد خبر: ۲۵۷۵۱۷
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۱۲ - ۲۰ اسفند ۱۳۹۴

قاتل کودک 6 ساله قصاص شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: «م.ح» قاتل کودک 6 ساله قزوینی صبح امروز با حکم دادگاه در زندان مرکزی قزوین به دار مجازات آویخته شد.

به گزارش انتخاب، حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی‌نیارکی صبح امروز در جمع رسانه‌های گروهی استان قزوین اظهار کرد: بیست و دوم آبان ماه سال 90، معصومه 6 ساله که برای خرید از منزل خارج شده بود، به منزل بازنگشت و همین موضوع، موجب شد تا با اعلام والدین وی تحقیقات و بررسی پلیس آغاز شود.

وی افزود: مأموران پلیس در تحقیقات خود با دختربچه 10 ساله‌ای مواجه شدند که ادعا کرد حدود یک ماه قبل مردی 30 ساله وی را با تهدید چاقو به داخل مزرعه ذرت برده و مورد آزار جنسی قرار داده است.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: پس از گذشت مدتی در تاریخ 13 آذر ماه جمجمه بچه‌ای در جاده فرعی حواشی شهر اقبالیه کشف شد که به دنبال آن جسد دختر بچه گم شده نیز کشف شد.

صادقی‌نیارکی اضافه کرد: کارآگاهان پلیس در تحقیقات خویش به فردی مظنون شدند، متهم در حالی که ضبط خودرو و مقداری ابزار لازم برای سرقت همراه داشت، دستگیر شد، برای نامبرده به اتهام زنا، آدم ربایی مقرون به آزار، تهدید با چاقو، رابطه نامشروع و سرقت قطعات خودرو پرونده قضایی تشکیل شد.

وی بیان کرد: بررسی‌های پلیس نشان می‌داد که متهم با تهدید دو دختربچه از جمله مقتول، آنان را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است، متهم در مواجه با ادله پلیس ناچار زبان به اعتراف قتل فجیع خود گشود و صحنه جرم را بازسازی کرد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: دادگاه دوم کیفری استان با توجه به جهات مختلف پرونده، متهم را به دلیل آدم‌ربایی، آسیب جسمی و حیثیتی به متهمان و سرقت مقرون به آزار به استناد مواد 47 و 621 قانون مجازات اسلامی به تحمل 15 سال حبس تعزیری محکوم کرد.

وی یادآور شد: متهم «م.ح» به جرم قتل عمد کودک 6 ساله به قصاص و همچنین به استناد ماده 637 قانون مجازات اسلامی به 99 ضربه شلاق تعزیری محکوم شد، به دنبال محاکمه و صدور حکم قصاص از سوی هیئت قضایی، متهم صبح امروز در زندان مرکزی قزوین با حضور خانواده مقتول به دار مجازات آویخته شد.
منبع: فارس
نظرات بینندگان