کد خبر: ۲۵۷۵۲۰
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۱۲ - ۲۰ اسفند ۱۳۹۴

راننده ای که نامزد ریاست‌جمهوری شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حزب آنگ سان سوچی امروز (پنج‌شنبه)، راننده سابق و مشاور نزدیک رهبر اپوزیسیون میانمار را برای تصدی سمت ریاست جمهوری معرفی کرد. سوچی که از شرکت در رای‌گیری ریاست جمهوری منع شده، تلاش دارد تا از طریق یک معتمد بر کشورش حکومت کند.

به گزارش انتخاب، به نقل از خبرگزاری فرانسه، یکی از قانونگذاران حزب لیگ ملی برای دموکراسی اعلام کرد: از طرف حزب ما یو تین کیاو نامزد تصدی پست ریاست جمهوری می‌شود.

آنگ سان سوچی، رهبر اپوزیسیون حزب لیگ ملی برای دموکراسی متعهد شده است که از طریق ریاست جمهوری نیابتی بر کشورش حکومت کند چرا که براساس قانون اساسی مورد تایید خونتای سابق، وی از تصدی این پست محروم می‌شود. سوچی فرزندان و همسر متوفی‌اش تابعیت کشور انگلیس را داشتند و براساس قانون وی نمی‌تواند رئیس‌جمهوری میانمار شود.

یو تین کیاو تنها دو ماه پیش به حزب سوچی پیوست و نامزد تصدی مجلس سفلی است.

وی مسوول خیریه‌ای است که پیشتر سوچی تاسیس کرده بود و از اواسط دهه 90 میلادی به رهبر اپوزیسیون میانمار نزدیک شد. حزب سوچی در انتخابات پارلمانی نوامبر گذشته توانست اکثریت آراء را به دست آورد.

آنگ سان سوچی امروز در سخنانی خواستار صبر و حوصله حامیانش شد.

وی گفت: من از حامیانم که با خرد و دوراندیشی از ما حمایت کردند، می‌خواهم همچنان در کنارمان باشند و حمایتمان کنند. حزب لیگ ملی برای دموکراسی مصمم است تا انتظارات مردم را برآورده کرده و نهایت تلاش خود را به کار ببندد.

از آنجایی که حزب مذکور توانسته تا اکثریت پارلمانی را به دست آورد، نامزد معرفی شده از سوی آنها به احتمال قریب به یقین این پست را در دست می‌گیرد. همچنین این حزب یک نامزد دیگر هم برای مجلس علیا معرفی می‌کند.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان