کد خبر: ۲۵۷۵۳۶
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۱۳ - ۲۰ اسفند ۱۳۹۴

تمدید طرح جریمه مشمولان غایب تا پایان 95

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : جانشین معاون منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، از تمدید طرح جریمه مشمولان غایب تا پایان سال 95 و فرآهم شدن امکان پرداخت قسطی مبلغ طرح جریمه مشمولان غایب از سال آینده خبر داد.

به گزارش ایسنا، و بنابر اعلام پایگاه خبری پلیس، سردار کمالی درباره طرح جریمه مشمولان غایب گفت: دولت پیشنهاد داده بود که غیبت از 8 سال به 5 سال کاهش یابد که این موضوع مورد مخالفت ستادکل نیروهای مسلح قرار گرفت.

وی با بیان اینکه هر گونه تصمیم‌گیری در خصوص سربازی بر عهده ستادکل نیروهای مسلح است، گفت: در نهایت پیشنهاد دادیم که طبق قانون فعلی کسانی که 8 سال و بیشتر غیبت دارند، شامل این طرح شوند، این موضوع اخیرا در کمیسیون تلفیق تصویب شد.

سردار کمالی یادآور شد: بر اساس این طرح، کسانی که دست کم 8 سال غیبت دارند، می‌توانند با پرداخت جریمه از خدمت سربازی معاف شوند و از آنجا که مبنا هشت سال است به ازای هر سال بیشتر از هشت سال حداقل 10 درصد به مبلغ جریمه‌ها افزوده می‌شود. کسانی که در سال گذشته دارای هشت سال غیبت بودند، در سال آینده وارد 9 سال غیبت می‌شوند.

جانشین معاون منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح اظهار داشت: مجلس پیشنهادی مبنی بر تقسیط مبالغ این جریمه را مطرح کرد اما ستاد کل پیشنهاد داد که در این زمینه بانک‌ها به متقاضیان وام دهند.

وی تصریح کرد: در نهایت پرداخت مبلغ جریمه ظرف مدت یکسال به صورت قسطی به تصویب رسید و از آنجا که این موضوع جزو خطوط قرمز ما نبود، مخالفتی با آن صورت نگرفت. البته دستورالعمل این موضوع در آینده ابلاغ خواهد شد.

وی با بیان اینکه تا پایان اتمام اقساط ثبت نام کنندگان طرح جریمه مشمولان غایب، کارت آنان صادر نمی‌شود، گفت: جزئیات و نحوه قسطی شدن این جریمه هنوز تعیین نشده اما متقاضیان باید ظرف مدت یکسال یعنی از ابتدای سال 95 تا پایان سال 95 مبلغ جریمه را به صورت کامل پرداخت کنند.

سردار کمالی خاطرنشان کرد: در سال جاری حدود 190 هزار نفر مبلغ جریمه را واریز کردند. تاکید بر این است که افراد باقیمانده تا پایان سال 94 نسبت به پرداخت جریمه خود اقدام کنند تا در شمول 10 درصد جریمه اضافی قرار نگیرند.

وی اظهار داشت: در سال آینده قطعا زمانی تعیین می‌شود تا افراد جامانده از این طرح دوباره ثبت نام کنند.

جانشین معاون منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح در خاتمه گفت: مشمولان و متقاضیان طرح جریمه مشمولان غایب و خانواده‌هایشان اخبار مربوط به خدمت وظیفه عمومی را فقط از طریق ستادکل نیروهای مسلح و سازمان وظیفه عمومی ناجا پیگیری کنند تا دچار مشکلاتی همچون غیبت نشوند.
نظرات بینندگان