کد خبر: ۲۵۷۵۸۴
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۱۷ - ۲۰ اسفند ۱۳۹۴

صالحی: پیامکی متوجه شدم وزیر شده‌ام!

صالحی گفت: در یک مراسم هنگامی که آماده سخنرانی می‌شدم، پیامکی رسید که متعجب شدم. در این پیامک نوشته شده بود: «علی اکبر صالحی به سمت سرپرست وزارت امور خارجه منصوب شد.»
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
علی‌اکبر صالحی در جدیدترین گفتگویش درباره حضور در وزارت خارجه دولت احمدی‌نژاد و برکناری منوچهر متکی گفت:

* بحث حضور من در وزارت امور خارجه تنها به همان ایام برکناری آقای متکی بازنمی‌گردد. سال 84 یعنی ابتدای دولت اول احمدی‌نژاد که وارد جدّه شده بودم و آقای احمدی‌نژاد انتخاب شده بود با بنده تماس گرفت و گفت شما را برای وزارت امور خارجه یا وزارت علوم انتخاب کرده‌ام. به ایران آمدم و چند جلسه دیدار داشتم تا در نهایت پذیرفت که من به جده بازگردم.

* وقتی مدت‌ها بعد در سال 88 رئیس سازمان انرژی اتمی شدم هنوز یک سال از حضورم در سازمان انرژی اتمی نگذشته بود، دوباره احمدی‌نژاد خواست که به وزارت امور خارجه منتقل شوم (در حالی که آقای متکی وزیر امور خارجه بود.) من هم پاسخ دادم که تازه کارهای سازمان روی روال قابل قبولی قرار گرفته و مسئله تکمیل نیروگاه بوشهر و سوخت 20 درصد اهمیت بسیار زیادی دارند. اجازه دهید مسیر را ادامه دهم.

* احمدی‌نژاد خیلی اصرار می‌کرد و من هر دفعه موفق می‌شدم موضوع را مدتی به تأخیر بیندازم.

* 6 ماه این موضوع اصرار و انکار طول کشید تا این که یک روز برای سخنرانی در بزرگداشت شهید عزیز دکتر شهریاری به دانشگاه صنعتی‌ شریف رفتم. هنگامی که آماده سخنرانی می‌شدم پیامکی رسید که متعجب شدم. در این پیامک نوشته شده بود «علی اکبر صالحی به سمت سرپرست وزارت امور خارجه منصوب شد.» واقعاً نمی‌دانستم چه بگویم. بنده پاسخ قطعی برای قبول مسئولیت نداده بودم ولی به‌ هر حال آقای احمدی‌نژاد تصمیم گرفته و آن‌ را عملی کرده بود. در واقع در مقابل عملِ انجام شده قرار گرفتم.

* (اما متکی یک دفعه در سنگال برکنار شد) این را که آقای متکی چرا این گونه در سنگال از کار برکنار شد باید از آقای احمدی‌نژاد پرسیده شود که چرا آقای دکتر متکی را در این شرایط عزل کردند اما این که یک دفعه این انتصاب صورت گرفته باشد، نه این گونه نبوده است. اصلا مگر می‌شود بدون هماهنگی و طی مراحل مختلف انتصاب و عزلی آن هم در صدر وزارت امور خارجه صورت گیرد.
منبع: ایسنا
برچسب ها: صالحی
نظرات بینندگان