کد خبر: ۲۵۷۶۵۰
تاریخ انتشار: ۵۸ : ۰۸ - ۲۱ اسفند ۱۳۹۴

کفاشیان به زودی کاندید می شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس آکادمی ملی فوتبال با اعلام خبر کاندیداتوری علی کفاشیان برای شرکت در انتخابات فدراسیون فوتبال در دو سه روز آینده گفت: تمام استعلام‌های لازم در این زمینه انجام شده و از نظر قانون هیچ منعی برای حضور علی کفاشیان در انتخابات فدراسیون فوتبال وجود ندارد.

محمدعلی علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا، در رابطه با حضور علی کفاشیان در انتخابات فدراسیون فوتبال اظهار کرد: طبق قوانین فیفا و اساسنامه هیچ منعی برای حضور علی کفاشیان در انتخابات فدراسیون فوتبال وجود ندارد و وی در این زمینه استعلام‌های لازم را انجام داده است و قانون نیز اجازه حضور وی را در انتخابات فدراسیون فوتبال می‌دهد.

وی افزود: قانون کاملا روشن و مشخص است و اساسنامه فدراسیون فوتبال نیز می‌گوید برای حضور علی کفاشیان با وجود اینکه وی هنوز رییس فدراسیون فوتبال است منعی وجود ندارد. بنابراین باید همه تلاش کنند انتخابات فدراسیون فوتبال در شرایطی سالم، سازنده و بدون هر گونه حاشیه برگزار شود.

علیزاده همچنین درخصوص وضعیت زمین شماره دو کمپ تیم‌های ملی و اینکه این زمین چه زمانی به بهره‌برداری می‌رسد و تیم ملی می‌تواند در این زمین تمرین‌های خود را انجام دهد تصریح کرد: زمین شماره دو آزادی با تلاش‌هایی که از سوی سازمان شهرداری منطقه 22 انجام گرفته هم‌اکنون مرحله بازسازی خود را طی می‌کند و در حال خاکبرداری است. امیدوارم تا برج 5 سال 95 این زمین به بهره‌برداری برسد. البته تمام برنامه‌ریزی بر این است که این زمین در تاریخ ذکر شده به بهره‌برداری برسد. همچنین بعد از پایان کار زمین شماره 2 زمین شماره یک کمپ تیم‌های ملی را نیز که هم‌اکنون از کیفیت خوبی برخوردار نیست و کاملا در حال تخریب است. در صورت تامین منابع مالی این زمین کاملا تخریب خواهد شد و مجددا شروع به کاشت خواهیم کرد. البته همه این عوامل بستگی به تامین منابع مالی دارد.

علیزاده اضافه کرد: در حال حاضر هر دو زمین از شرایط بدی برخوردار است و از چرخه خارج شده است به طوری که دیگر جای مناسبی برای تمرین‌های تیم ملی نیست. این زمین‌ها عمر خود را سپری کرده‌اند و باید هرچه سریع‌تر نسبت به تعمیر و بازسازی هر دو زمین بویژه زمین شماره یک اقدامات لازم صورت بگیرد. البته بازسازی زمین شماره یک بستگی به این دارد که بعد از انتخابات 

فدراسیون فوتبال چه کسی در راس فدراسیون قرار بگیرد و چه تصمیمی در این زمینه اتخاذ کند.
او از میزبانی ایران برای برگزاری اولین کنفرانس فوتسال پایه آسیا در سال 95 خبر داد و افزود: طی رایزنی‌هایی که در مالزی با کنفدراسیون فوتسال آسیا داشتیم، این مسئله مورد موافقت قرار گرفت و سال آینده کنفرانس فوتسال پایه آسیا و کنفرانس فوتبال ساحلی پایه آسیا در ایران برگزار خواهد شد. ضمن اینکه به دنبال تدوین طرح جامع فوتبال پایه در کشور هستیم که تدوین این طرح را در سال آینده آغاز خواهیم کرد که البته این مسئله نیاز به تعامل ملی و حمایت و همکاری تمام سازمان‌ها و ارگان‌ها دارد تا بتوانیم طرح جامع فوتبال پایه را هرچه سریع‌تر تدوین کنیم.

علیزاده همچنین از برگزاری همایش بین‌المللی علم و فوتبال در سال آینده خبر داد و گفت:‌مقدمات برگزاری سومین همایش بین‌المللی علم و فوتبال انجام شده و ان‌شاءالله در سال این همایش با قدرت بیشتری برگزار خواهد شد.
وی همچنین از مجهز شدن هتل المپیک در سال آینده خبر داد و گفت: به دنبال آن هستیم تا هتل المپیک را توسعه دهیم و ظرفیت هتلینگ و سالن‌های جانبی این هتل را از ظرفیت 120 نفر به 300 نفر افزایش دهیم.

رییس آکادمی ملی فوتبال در پایان درخصوص نهمین همایش بین‌المللی تربیت بدنی و علوم ورزشی افزود: برگزاری چنین همایش‌هایی نقطه قوتی برای ورزش کشور است و قطعا یافته‌های علمی این همایش می‌تواند در جهت توسعه و رشد ورزش کشور و بویژه فوتبال تاثیر بسزایی داشته باشد. البته درخصوص بحث بین‌المللی بودن این همایش به نظر می‌رسد با وجود اینکه این همایش به صورت بین‌المللی برگزار شد اما سطح مشارکت بین‌المللی آن کم بود و باید پژوهشگاه تربیت بدنی از کشورهای مناطق مختلف دعوت به عمل آورد تا بعد بین‌المللی بودن آن تقویت شود. ضمن اینکه برای اولین بار در این همایش چون دستگاه‌های اجرایی مثل وزارت ورزش و جوانان و 7 فدراسیون فوتبال، تکواندو، دوومیدانی و... نشست تخصصی داشتند این مسئله سبب شده بود تا تعامل خوبی بین دستگاه‌های اجرایی و علمی کشور ایجاد شود که این تعامل می‌تواند برای ورزش کشور مفید و اثرات علمی شدن ورزش را در آینده به وضوح ببینیم.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان