کد خبر: ۲۵۷۶۷۴
تاریخ انتشار: ۱۴ : ۱۰ - ۲۱ اسفند ۱۳۹۴

مرغ گران می‌شود؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی اعلام کرد که تا پایان سال افزایش قیمت گوشت مرغ نخواهیم داشت و این محصول به میزان زیادی در بازار موجود است که پیش‌بینی می‌شود کیلویی 6200 تا 6500 تومان در نوسان باشد، در صورتیکه قیمت مصوب گوشت مرغ 7000 تومان است.

مهدی یوسف‌خانی اظهار کرد: قیمت هر کیلوگرم مرغ در خرده‌فروشی 6400 تومان، عمده‌فروشی‌ 5900 تومان و در کشتارگاه 5800 تومان است. همچنین هر کیلوگرم مرغ زنده 4100 تومان عرضه می‌شود.

وی درباره اینکه هر ساله در این ایام شاهد افزایش قیمت ماهی هستیم، عنوان کرد: در مدت مشابه سال گذشته قیمت ماهی 10 تا 15 درصد افزایش یافت ولی امسال به دلیل بالا نرفتن تقاضا فعلا قیمت ها افزایش نیافته است.

یوسف‌خانی ادامه داد: امسال تولید ماهی‌های پرورشی بالا بوده و ماهی‌های صیدی نیز امسال به میزان کافی موجود است.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی با گلایه از روند برگزاری نمایشگاه بهاره از وجود عده‌ای که به هر بهانه مانع از حضور واحدهای صنفی این اتحادیه در نمایشگاه شدند و غرفه ها را به اشخاص غیرصنفی، دلالان و یا واسطه‌ها تحویل دادند، انتقاد کرد.

وی افزود: در نمایشگاه بهاره برای حضور صنف فروشندگان مرغ و ماهی دعوت نشد و علی‌رغم تقاضایی که در این زمینه داشتیم اجازه ندادند که در این نمایشگاه شرکت کنیم.

یوسف‌خانی گفت: برخلاف این‌که عنوان می‌کنند در نمایشگاه بهاره از حضور اتحادیه‌ها و واحد‌های صنفی استقبال می‌شود، این امر در مورد اتحادیه ما اتفاق نیفتاد و این در حالی است که آن را به اشخاص غیرصنفی تحویل دادند.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان