کد خبر: ۲۵۷۶۷۵
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۰ - ۲۱ اسفند ۱۳۹۴

برنامه های ترافیکی نوروز ۹۵

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : مدیرکل دفتر ایمنی وزارت راه و شهرسازی با اشاره به آخرین جلسه کمیسیون ایمنی راهها که در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، به شعار سال آینده سفرهای نوروزی اشاره کرد.

به گزارش مهر، هرمز ذاکری درباره این مصوبات، اظهار کرد: آخرین جلسه کمیسیون ایمنی راه‌ها با حضور دستگاه‌های مختلف به صورت فو‌ق‌العاده و با هدف برنامه‌ریزی برای سفرهای نوروزی برگزار شد. طرح مدیریت سفرهای نوروزی از ۲۵ اسفندماه ۹۴ آغاز می‌شود و ۱۵ فروردین ۹۵ پایان می‌یابد.

وی درباره مصوبات این جلسه، گفت: هفتادمین و آخرین جلسه کمیسیون ایمنی‌ راه‌ها در سال جاری به صورت فو‌ق‌العاده با هدف برنامه‌ریزی برای سفرهای نوروزی به ریاست وزیر راه و شهرسازی و با حضور نمایندگان دستگاه‌های مربوط از جمله فرمانده پلیس راهور ناجا، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر، نماینده قوه قضائیه، نمایندگان اورژانس، نماینده صدا و سیما در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

ذاکری ادامه داد: طرح مدیریت سفرهای نوروزی از ۲۵ اسفندماه ۹۴ آغاز می‌شود و تا ۱۵ فروردین ۹۵ ادامه دارد. در این جلسه نمایندگان دستگاه‌های مربوط که به نوعی در مدیریت سفرهای نوروزی مسئول هستند به ارائه برنامه‌های خود برای ارتقای خدمات‌دهی به مسافران و همچنین کاهش سوانح رانندگی پرداختند.

وی درباره اهم مباحث مطرح در نشست ۷۰ كمیسیون ایمنی راه‌های كشور بیان کرد: همه دستگاه‌های دست ‌اندركار امور ایمنی حمل‌ و نقل تمهیدات لازم را برای خدمات دهی و ایمنی هرچه بیشتر به سفرهای نوروزی و همچنین اطلاع­‌رسانی­‌های لازم فراهم کنند.

به گفته این مسئول، شعار سفرهای نوروزی امسال «نوروزی شاد، با سفر ایمن» اعلام شد.

وی با اشاره به همکاری سازمان صدا و سیما با وزارت راه و شهرسازی، گفت: سازمان صدا و سیما آمادگی خود را برای اطلاع رسانی خبرهای مربوط به سفرهای نوروزی از ۱۵ اسفندماه اعلام كرد. سامانه ۱۴۱ نیز در دسترس همگان قرار دارد.

وی افزود: با هدف سامان ‌دهی سفر اتوبوس‌ های بین شهری، افزایش محدودیت ‌های بلیت وسایل حمل ‌و نقل عمومی طی سفرهای نوروزی اجتناب ‌ناپذیر بوده و هماهنگی و همكاری دستگاه‌های مربوط در این مورد  ضروری است. همچنین استانداران به عنوان ریاست كمیسیون مدیریت ایمنی حمل‌ و نقل استانی به طور منظم هر هفته طی طرح نوروزی جلسات هماهنگی را برگزار و بر بهبود خدمات ‌دهی ایمن به سفرهای درون ‌شهری و برون ‌شهری نوروزی نظارت كامل کنند.

ذاکری تاکید کرد: پلیس راهور با جدیت بیش از پیش در زمینه اعمال قانون و مقررات ایمنی و كنترل پروانه معاینه فنی، گواهینامه ها، بیمه ‌نامه و .... در سفرهای نوروزی اقدام کند. با همكاری اعضای كمیسیون و نیز سازمان‌های هواپیمایی و بنادر و دریانوردی و شركت راه ‌آهن، سامانه جامع ثبت سوانح حمل و نقل راه ‌اندازی شد و قرار است با رفع موانع سخت‌افزاری و نرم ‌افزاری مقدمات ثبت و اطلاع رسانی بر خط حوادث حمل‌ونقل فراهم شود.

وی افزود: مقرر است با همكاری انجمن طرفداران ایمنی راه‌ها همزمان با ۷ اردیبهشت به‌نام روز جهانی ایمنی حمل ‌و نقل، جشنواره‌ تجلیل از فعالان برتر حوزه ایمنی حمل ‌و نقل برگزار شود و تمهیدات لازم برای احصای لیست اشخاصی كه فعالیت برجسته ‌ای در زمینه ایمنی داشته ‌اند، فراهم شده است./

نظرات بینندگان