کد خبر: ۲۵۷۷۲۷
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۱۵ - ۲۱ اسفند ۱۳۹۴

باد و باران کشور را فرا می‌گیرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مطابق پیش بینی های سازمان هواشناسی، امروز برخی نقاط کشور شاهد رگبار باران، وزش باد و رعد و برق خواهند بود و این وضعیت در روزهای شنبه و یکشنبه در برخی دیگر از نقاط کشور ادامه خواهد یافت.

به گزارش ایرنا از اطلاعیه شماره 107 سازمان هواشناسی، سامانه بارشی که امروز از شمال غرب وارد کشورشده، در مناطق شمال غرب و غرب فعال بوده و سبب بارش باران گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت در این مناطق می شود.

این سامانه بعد از ظهر امروز به صورت پراکنده بخش هایی از مرکز و دامنه های شمالی و جنوبی البرز را نیز در بر می گیرد.

با حرکت این سامانه به سمت شرق، روز شنبه در نیمه شرقی کشور و یکشنبه در شمال شرق کشور سبب بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت می شود.

پیش بینی سازمان هواشناسی حاکی است: امروز جمعه استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، زنجان، ایلام، لرستان، کرمانشاه، غرب اصفهان، شمال خوزستان و به صورت پراکنده در استان های مرکزی، همدان، تهران، البرز و قزوین شاهد رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد خواهیم بود.

بر پایه این گزارش، در روز شنبه 22 اسفندماه رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد در استان های سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی و با شدت کمتر در کرمان، خراسان جنوبی، خراسان شمالی و گلستان شماهده می شود.

همچنین در روز یکشنبه 23 اسفندماه، استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی و گلستان شاهد رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد خواهند بود.

نظرات بینندگان