کد خبر: ۲۵۷۷۹۴
تاریخ انتشار: ۱۴ : ۲۳ - ۲۱ اسفند ۱۳۹۴

مسکو درباره مرگ وزیر سابق مطبوعات روسیه از واشنگتن توضیح خواست

مسکو درباره مرگ مشکوک میخائیل لسین وزیر سابق مطبوعات این کشور در آمریکا از واشنگتن توضیح خواست.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به گزارش ایرنا، به دنبال انتشار اخباری مبنی بر مرگ میخائیل لسین وزیر سابق مطبوعات و مشاور پیشین رسانه ای رئیس جمهوری روسیه در آمریکا بر اثر ضربات به سر و بدن وی، خانم ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه خواستار توضیح آمریکا در این مورد شد.
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز جمعه به خبرنگاران گفت: مقامهای آمریکایی اعلام کردند که اطلاعات معینی درباره علت مرگ میخاییل لسین به دست آورده اند که پس از بررسی این اطلاعات، به حقیقت آن پی بردند.
وی یادآوری کرد که روسیه بارها از مقامهای آمریکایی و از طریق کانالهای دیپلماتیک سفارت روسیه در واشنگتن خواستار ارائه اطلاعات در مورد مرگ لسین شده است. اما در طول چند ماه اخیر از زمان مرگ این فرد که در ماه نوامبر سال گذشته به وقوع پیوست، طرف آمریکایی هیچگونه اطلاعاتی در این زمینه ارائه نکرده است.
خانم زاخارووا گفت: با توجه به این که مدت طولانی از این واقعه سپری شده است امیدواریم سرانجام مقامهای آمریکایی در مورد مرگ لسین توضیح بدهند. 
جسد 'میخائیل لسین' وزیر مطبوعات سابق روسیه که مدتی نیز مشاور رسانه ای رئیس جمهوری روسیه بود و از افراد ثروتمند نزدیک به وی محسوب می شد، روز 15 آبان ماه در هتلی در واشنگتن پیدا شد.
لسین از نزدیکان به رئیس جمهوری روسیه بود و در تاسیس گروه رسانه ای انگلیسی زبان کشورش به نام 'راشا تودی' مشارکت و مسئولیت رسانه ای شرکت بزرگ 'گازپروم' را نیز در دست داشت. 
مرگ لسین که از سال 1999 تا 2004 میلادی مسئولیت وزارت مطبوعات و ارتباطات جمعی روسیه را برعهده داشت، در حالی رخ داد که روابط مسکو – واشنگتن متشنج شده بود و این تنش ها همچنان ادامه دارد.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان