کد خبر: ۲۵۷۸۰۹
تاریخ انتشار: ۲۸ : ۰۸ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۴

چرا ميوه‌هاي قاچاق امحا شدند؟

در پي امحاي ميوه‌هاي قاچاق در استان تهران، معاون سازمان حفظ نباتات اعلام کرد که دستور دفن ميوه‌هاي امحا شده در محيطي ايمن و با رعايت نکات بهداشتي صادر شده است
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در پي امحاي ميوه‌هاي قاچاق در استان تهران، معاون سازمان حفظ نباتات اعلام کرد که دستور دفن ميوه‌هاي امحا شده در محيطي ايمن و با رعايت نکات بهداشتي صادر شده است و ميوه‌هاي قاچاق به هيچ وجه نبايد به مصرف انساني برسند.

به گزارش انتخاب، معاون قرنطينه و بهداشت گياهي سازمان حفظ نباتات در خصوص ميوه‌هاي امحا شده قاچاق در استان تهران اظهار کرد: ميوه‌هاي قاچاق کشف شده در استان تهران امروز در حضور اهالي رسانه امحا شد و پس از آن سازمان حفظ نباتات براي جلوگيري از احتمال شيوع آفت و بيماري از باقي‌مانده‌هاي اين ميوه‌ها دستور دفن آن را در محيطي ايمن و دور از شهر صادر کرده است.

مهدي قائميان افزود: با توجه به اينکه براساس گزارش‌هاي رسيده، ميوه‌هاي قاچاق کشف شده در استان تهران به آفت شپشک مبتلا بوده‌اند که حتي پس از امحا نيز ممکن است باقي‌مانده اين ميوه‌ها عاملي براي انتقال اين آفت به باغ‌هاي کشور باشد و براين اساس نمي‌توان آن را توزيع کرد. 

معاون قرنطينه و بهداشت گياهي سازمان حفظ نباتات ادامه داد: ممکن است در صورت مصرف اين ميوه‌ها بيماري به انسان سرايت نکند، اما در صورت مجاورت باقي‌مانده اين ميوه‌ها در کنار يک باغ، احتمال شيوع آفت شپشک به آن باغ وجود دارد، بنابراين به هيچ وجه نبايد اين ميوه‌ها به مصرف انساني برسند و توزيع شوند. 

قائميان ادامه داد: با توجه به شنيدن اخباري مبني بر توزيع ميوه‌هاي قاچاق در شهرستان‌ها بين اقشار خاص مانند فرهنگيان، پيگيري‌هاي لازم صورت خواهد گرفت، چرا که هيچ نهاد و ارگاني نبايد اجازه توزيع و مصرف اين ميوه‌ها را بدهد.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان