arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۷۸۶۶
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۱۱ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۴

تکذیب تخلفات انتخاباتی در بویراحمد و دنا

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فرمانداری شهرستان بویراحمد در رابطه با انتخابات حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش انتخاب متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

به اطلاع مردم شریف بویراحمد ودنا می رساند، اخیرا در برخی سایت‌های خبری و در فضای مجازی پیرامون برخی تخلفات در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا، شایعاتی منتشر می‌شود که اساسا کذب است و هیچکدام صحت ندارد. لازم است بر اساس قانون مطبوعات، رسانه‌های خبری که گزارش‌های خلاف واقع را انتشار داده اند، نسبت به انتشار این توضیحات اقدام نمایند.

به گزارش کمیته روابط عمومی و تبلیغات ستاد انتخابات شهرستان بویراحمد، توضیحات رسمی فرمانداری بدین شرح است:

1- مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس خبرگان «سلامت و امانت داری» را یکی از ویژگی‌های این انتخابات برشمردند و خاطرنشان کردند: برخلاف تبلیغات دشمنان و همچنین ادعاهای برخی در داخل، انتخابات در نظام اسلامی همواره سالم بوده و هیچگاه حرکتی سازماندهی شده برای تأثیرگذاری بر نتیجه انتخابات وجود نداشته است.

بر همین اساس باید فرمایش مقام معظم رهبری فصل الخطاب همگان و همه اخبار و مطالب منتشر شده طبق اطلاعیه های مراجع رسمی صورت پذیرد.

2- طی ساعت‌ها جلسه فشرده مشترک هیئت نظارت و اجرایی، شکایت معترضین بند به بند با حساسیت بالا رسیدگی شده است و هیچکدام از شکایت و مستندات رسیده، وارد نبود و بر همین اساس ضمن استعلام از مراجع ذیصلاح پاسخ آن‌ها اخذ و تائید صحت آرا به امضاء همه اعضا رسید.

3- هیچکدام از صندوق‌ها در حوزه بویراحمد و دنا بازشماری و یا ابطال نشده است و آرای همه صندوق ها به تائید اعضای هیئت اجرایی و نظارت حوزه انتخابیه رسیده است.

4- مطالب منتشر شده و شایعات درباره حضور بازرسان کشوری از سوی وزارت کشور و شورای نگهبان کذب محض است.

5- همه شکایات ارسال شده از سوی کاندیداهای محترم معترض به هیئت اجرایی ستاد انتخابات شهرستان بویراحمد مورد بررسی قرار گرفته است و مورد موثری که در نتیجه نهایی انتخابات تاثیر گذار باشد، دریافت نشده است.

6- درخصوص شایعاتی پیرامون کشف تعرفه های رای از یک خودوری پراید در یاسوج لازم به توضیح است، تعرفه های مذکور مربوط به صندوق شماره 5 سیار مارگون (چهارمورون، تمداری، جوبریز و توابع) بوده است که بر اساس صورتجلسات تنظیم شده در شعبه اخذ رای که توسط اعضای هیئت اجرایی و اعضای هیئت نظارت علی الخصوص سرناظر شورای نگهبان به امضا رسیده است، تعرفه های فوق به تعداد 36 برگ بوده است که تمامی این تعرفه ها توسط اعضا قید شده سوراخ و ابطال شده بود و هیچگونه ارزش تعرفه ای نداشته است.

بنابراین نماینده فرماندار باید آنها را تحویل می داد که سهوا آنها را تحویل نداده بود و ضمن تائید سهل انگاری ایشان، نامبرده هیچ تخلف و یا سوء استفاده ای مرتکب نشده است و مراتب امر مورد بررسی مراجع ذیصلاح قرار گرفت و هیچگونه تخلف تاثیرگذاری در روند و نتیجه انتخابات یافت نشد.

7- برخی رسانه‌ها برای فشار بر دولت و شورای محترم نگهبان، اقدام به انتشار مطالبی خلاف واقع کرده اند که مصداق نشر اکاذیب، تشویش اذهان عمومی، توهین و افترا به دولت و شورای نگهبان می باشد که بر اساس ماده 6 قانون مطبوعات و طبق ماده 47 قانون انتخابات جرم بوده و مورد پیگرد قضایی قرار خواهند گرفت.

8- بدیهی است هر گونه مطلبی که خلاف واقع و بدون ذکر منابع رسمی در رسانه ها و فضای مجازی منتشر شود، به دلیل تشویش اذهان عمومی مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان