کد خبر: ۲۵۷۸۸۳
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۱۲ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۴

سرکرده ریش قرمز داعش هنوز زنده است!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بر خلاف اخباری که پیشتر درباره هلاکت عمر الشیشانی منتشر شد، وی از حمله هوایی آمریکا جان سالم بدر برده است.
 
به گزارش انتخاب، بر خلاف اخباری که پیشتر در خصوص هلاکت ابوعمر الشیشانی (ابو عمر چچنی) در رسانه ها منتشر شد، بی بی سی اعلام کرد احتمال می رود این سرکرده ریش قرمز داعش از حمله هوایی آمریکا جان سالم بدر برده باشد.
 
این شبکه به نقل از یکی از سخنگویان نیروهای آمریکایی اعلام کرد عمر شیشانی، متولد گرجستان که نام واقعی وی " ترخان باتیراش ویلی" است، از حمله هوایی آمریکا جان سالم بدر برده است.
 
وی در ادامه تصریح کرد: 12 نفر از 13 نفری که نیروهای آمریکایی آنها را هدف قرار دادند، در این حمله هوایی کشته شدند. داعش تا کنون در خصوص سرنوشت شیشانی هیچ اظهار نظری نکرده است.
 
آمریکا سال گذشته پاداشی 5 میلیون دلاری برای هر فردی که اطلاعاتی درباره عمر الشیشانی ارائه دهد، تعیین کرد. گفته می شود او سمت های مختلفی، از جمله "وزارت جنگ" را در این گروه تروریستی عهده دار بود.
 
دیدبان حقوق بشر سوریه روز چهارشنبه از حمله آمریکا به کاروان شیشانی خبر داد. اما "رامی عبدالرحمن،" مدیر این سازمان گفت: شیشانی کشته نشده است؛ بلکه از استان حسکه سوریه به بیمارستانی در استان رقه منتقل شده و یک پزشک اروپایی ملحق شده به داعش معالجه وی را بر عهده دارد.
نظرات بینندگان