کد خبر: ۲۵۷۹۱۵
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۴ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۴

آماری از تلفات سنگین آل‌سعود در تجاوز به یمن

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فعال توئیتری مشهور عربستان گفت که میزان تلفات عربستان در جنگ علیه یمن تاکنون به ۳۵۰۰ کشته، ۶۵۰۰ زخمی، و ۴۳۰ مفقود رسیده است.
به گزارش انتخاب به نقل از العهد، در حالی که رژیم سعودی در باتلاق تجاوز به یمن دست و پا می‌زند، مجتهد فعال توئیتری مشهور عربستانی که هر از گاهی اخبار پشت پرده دربار سعودی را فاش می کند، این بار زوایای پنهان بیشتری از پشت پرده این دربار را فاش کرد.

این فعال توئیتری نوشت که میزان تلفات عربستان در جنگ علیه یمن تاکنون به 3500 کشته، 6500 زخمی، و 430 مفقود رسیده است.

مجتهد گفت که این خسارتها منجر شده است که محمد بن سلمان جانشین ولیعهد و وزیر دفاع عربستان از هیئت جنبش انصارالله در ریاض استقبال کند.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند.

بر اثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله زنان وکودکان کشته و یا زخمی شده و ده ها هزار نفر نیز آواره و 80 درصد تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.

مجتهد در ادامه از قریب الوقوع بودن اعدام گروه دوم متهمان به تروریسم در این کشور خبر داد که متشکل از دهها زندانی سنی و سه زندانی شیعه هستند.

وی افزود اعدام این سه شهروند عربستانی شیعه که علی النمر، عبدالله الزاهر، و داود المرهون نام دارند، به مثابه پوششی برای اعدام شهروندان اهل تسنن است.

مجتهد همچنین به نقل از روزنامه های فرانسونی نوشت که محمد بن نایف ولیعهد عربستان شخصا خواستار مدال افتخار از سوی دولت فرانسه شد تا وجهه اش در جهان بهبود یابد این فعال توئیتری افزود: در عربستان به دلیل استبداد و دستگاه قضایی فاسد، چکها برای امرا بر اساس درخواستشان کشیده می شود ولی حق مستضعفان داده نمی شود.
منبع: تسنیم
نظرات بینندگان