کد خبر: ۲۵۸۰۶۱
تاریخ انتشار: ۱۴ : ۱۱ - ۲۳ اسفند ۱۳۹۴

مخالفان سوری: اسد در هر صورت نباید باشد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به دنبال تأکید وزیر خارجه سوریه بر اینکه بشار اسد خط قرمز است، مخالفان سوریه در واکنش به اظهارات وی بار دیگر بر برکناری اسد تأکید کردند.

به گزارش انتخاب به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، محمد علوش، مذاکره کننده ارشد هیئت مخالفان سوریه در ژنو در واکنش به اظهارات ولید معلم، وزیر خارجه سوریه گفت: مرحله انتقالی با برکناری بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه یا با مرگ وی آغاز خواهد شد و امکان ندارد این روند با این نظام یا شخصیتی از آن در قدرت آغاز شود.

ولید معلم روز شنبه در کنفرانس مطبوعاتی تصریح کرد: بشار اسد خط قرمز است و ریاست جمهوری سوریه ملک مردم این کشور است و اگر مخالفان همچنان به این روش ادامه دهند هیچ دلیلی وجود ندارد که به ژنو بیایند.

علوش ظهر روز شنبه به همراه اسعد الزعبی، رئیس هیئت مذاکره کنندگان مخالف و تعداد دیگری از این هیئت برای شرکت در مذاکرات که روز دوشنبه آغاز می‌شود، وارد ژنو شد.

علوش همچنین گفت: در حال حاضر صحبت‌هایی درباره تمدید آتش‌بس در سوریه وجود دارد.

وی افزود: تعداد نقض آتش‌بس طی دو هفته گذشته 350 مورد است و به هرگونه تجاوز یا نقضی پاسخ خواهیم داد.

اسعد الزعبی در مواضعی خصمانه گفت: تشکیل هیئت دولت انتقالی اساس مذاکرات با نظام سوریه است. همچنان بندهای 12 و 13 قطعنامه 2254 شورای امنیت به طور کامل اجرا نشده است و باید اسد اگر در صحبت از مذاکرات جدی است بازداشت شدگان را آزاد کند. نظام اسد و دار و دسته‌اش پیش از صحبت درباره سرنوشت اسد در سوریه باید درباره سرنوشت سوری‌ها و نجات آن‌ها صحبت کنند. 
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان