کد خبر: ۲۵۸۱۰۲
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۴ - ۲۳ اسفند ۱۳۹۴

هشدار رییس پلیس پایتخت برای چهارشنبه‌سوری

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : رییس پلیس پایتخت با اعلام آماده‌باش ماموران پلیس در چهارشنبه‌سوری به شهروندان هشدارهایی را ارائه کرد.

به گزارش ایسنا، سردار حسین ساجدی‌نیا با اشاره به نزدیکی چهارشنبه آخر سال و حوادث و سوانح دلخراش و عواقب تلخ ناشی از انفجار مواد محترقه در این ایام گفت: با توجه به آمار، هر ساله شاهد قربانی شدن کودکان و نوجوانانی هستیم که بدون اطلاع از عواقب و صدمات جبران ناپذیر بازی و استفاده از مواد محترقه، سلامتی و شادی خود و خانواده شان را به خطر انداخته و یک عمر پشیمانی را برای خود به بار آورده‌اند.

وی از خانوده ها خواست تا ضمن کنترل و نظارت بر فرزندان خود آنها را از خطرات مواد منفجره و آتش‌زا آگاه کرده و آنان را از بازی با چنین موادی برحذر دارند.

رییس پلیس پایتخت همچنین از جوانان و نوجوانان خواست تا با فکر کردن به عواقب تلخ بازی با مواد محترقه، آسایش و آرامش را از خود و شهروندان سلب نکرده و شادی و سلامتی خود را فدای استفاده از مواد محترقه نکنند.

ساجدی نیا افزود: به استناد قانون مجازات اسلامی، هر گونه قاچاق، خرید و فروش مواد محترقه به طور غیرمجاز جرم محسوب و مرتکب آن به مجازات مندرج در قانون محکوم می شود.

رئیس پلیس پایتخت تاکید کرد: مجموعه انتظامی تهران بزرگ با آمادگی کامل و انجام اقدامات اطلاعاتی برای شناسایی و دستگیری افرادی که در زمینه تهیه، تولید و توزیع مواد محترقه فعالیت می کنند، تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا این روز با امنیت کامل و رضایت خاطر مردم سپری شود.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پایان از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه مزاحمت و دیگر موارد مشکوک در زمینه تهیه و توزیع مواد محترقه مراتب را به پلیس 110 اطلاع دهند.
نظرات بینندگان