کد خبر: ۲۵۸۱۷۲
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۲۳ - ۲۳ اسفند ۱۳۹۴

درگیری های مجدد در «بن قردان»/نخست وزیر تونس به منطقه رفت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
درگیری های مجدد در شهر «بن قردان» و بازدید نخست وزیر تونس از پایگاه نظامی این منطقه که روز دوشنبه هفته گذشته مورد حمله تروریستی قرار گرفت از تحولات این کشور است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، رسانه های تونسی شامگاه یکشنبه از درگیری بین نیروهای امنیتی و ارتش تونس با عناصر تروریستی که در یک خانه در شهر «بن قردان» تونس موضع گرفته بودند خبر دادند.

از سوی دیگر «الحبیب الصید» نخست وزیر تونس روز یکشنبه از پایگاه نظامی شهر بن قردان که دوشنبه هفته گذشته از سوی عناصر تروریستی مورد هدف قرار گرفته بود بازدید نمود. الصید در این بازدید از تلاش های ارتش و پلیس و همچنین شهروندان تونسی که نشان دادند باشجاعت از کشورشان حمایت می کنند تمجید کرد.

الحبیب الصید نخست وزیر تونس پیش از این در سخنانی از اعضای دولت و شخصیت های این کشور خواست که همه تلاش های خود را برای مقابله با تروریسم بسیج کنند.

در همین حال یک منبع امنیتی در استان «جندوبه» در شمال غربی تونس اعلام کرد که نیروهای پلیس توانستند یک گروه تروریستی متشکل از ۸ عضو وابسته به داعش را در منطقه بوسالم شناسایی و کشف کنند.

گفتنی است تونس اخیرا شاهد حملات تروریستی داعش است و در آخرین حمله، یک پادگان نظامی و مرکز پلیس تونس در شهر مرزی «بن قردان» هدف حملات داعشی ها قرار گرفت و به درگیری با نیروهای امنیتی تونس منجر شد. در این درگیری ۴۹ تروریست داعشی کشته و ۹ نفر بازداشت شدند.

نظرات بینندگان