کد خبر: ۲۵۸۳۳۰
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۱۵ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۴

داعش شهر الرطبه را اشغال کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
گروه تکفیری داعش امروز بار دیگر کنترل شهر الرطبه واقع در ۳۱۰ کیلومتری غرب الرمادی را پس از عقب نشینی روز گذشته خود به شهر قائم٬ به دست گرفت.

به گزارش انتخاب، یک منبع آگاه نظامی در استان الانبار عراق گفت: گروه تروریستی داعش بار دیگر کنترل شهر "الرطبه" واقع در غرب الرمادی را به دست گرفت و تجهیزات نظامی و توپخانه خود را اطراف این شهر مستقر کرد.

به گزارش پایگاه خبری عراقی السومریه نیوز٬ این منبع افزود: داعش امروز دوشنبه بار دیگر کنترل شهر الرطبه واقع در ۳۱۰ کیلومتری غرب الرمادی را پس از عقب نشینی روز گذشته خود به شهر قائم٬ به دست گرفت.

این منبع تاکید کرد فرماندهان خارجی داعش هنوز به الرطبه باز نگشته‌اند و فقط تروریست‌ها ی داخلی که بیشتر آن‌ها از اهالی این شهر هستند٬ در الرطبه دیده می‌شوند.

این منبع در ادامه گفت: داعش تانک‌ها، توپخانه‌ها، خودروهای نظامی، سلاح و مهمات مختلف از شهر القائم به الرطبه منتقل و در حال حاضر تانک‌ها و توپخانه‌های زیادی را در ورودی شهر مستقر کرده است.

«عماد احمد» فرماندار الرطبه روز گذشته از عقب نشینی کامل داعش ازالرطبه به شهر القائم واقع در مرزهای عراق وسوریه خبر داده بود.

داعش طی اشغال مناطق مختلف در عراق و سوریه مرتکب جنایت‌های زیادی در حق مردم این دو کشور شده است.

منبع: ابنا
نظرات بینندگان