کد خبر: ۲۵۸۴۳۹
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۰۹ - ۲۵ اسفند ۱۳۹۴

خبر سیف از بازگشایی 1202 ال سی

رییس کل بانک مرکزی از برقراری 264 رابطه کارگزاری و همچنین بازگشایی 1202 ال سی خبر داد و افزود: این آمار مربوط به دو هفته منتهی هجده ام اسفند ماه سال جاری است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : رییس کل بانک مرکزی از برقراری 264 رابطه کارگزاری و همچنین بازگشایی 1202 ال سی خبر داد و افزود: این آمار مربوط به دو هفته منتهی هجده ام اسفند ماه سال جاری است.

به گزارش ایرنا ، ولی الله سیف افزود: همچنین 244 رابطه کارگزاری و 744 الی سی در دو هفته منتهی به دوازده اسفند بازگشایی شده است.
وی ادامه داد: این آمار نشان دهنده این است که شبکه کارگزاری بانک ها روز به روز در حال گسترش است و بانک های کشور در تلاش مستمر برای برقراری این روابط هستند.
رییس بانک مرکزی با اشاره به برخی ابهامات در خصوص بازگشایی سوئیفت گفت: هنوز عده ای می گویند مشکل سوئیفت حل نشده و شک دارند که نقل و انتقال سوئیفت انجام می شود ، این در حالی است که درخواست های نظام بانکی بصورت برخط روزانه به سوئیفت مخابره می شود و قدم های مناسب در این راستا برداشته شده است.
ریس شورای پول واعتبار تصریح کرد: بانک های خارجی برای همکاری ابهاماتی دارند که باید برطرف شود ضمن اینکه برخی کشورها درک نادرستی از برجام و جزییات دستورالعمل ها دارند که این امر باعث تاخیر در روند کار شده بود اما با اقدامات موثر مسئولان برخی از این ابهامات رفع شده و در تلاش برطرف کردن مابقی هستیم.
سیف تاکید کرد: شبکه بانکی در دوران تحریم شرایط سختی را پشت سر گذاشته و این شرایط به یکباره نمی تواند به زمان قبل از تحریم ها بازگردد و باید به تدریج در جهت ارتقا گام بردارد.
وی با بیان اینکه نزدیک به دو ماه از اجرای برجام می گذرد گفت: نظام بانکی در این بخش تحرکات لازم را انجام داده و امید داریم که تعاملات و ارتباطات شبکه بانکی کشور گسترش یابد.
رییس کل بانک مرکزی از مدیران عامل بانک ها خواست تا هر یک جداگانه فعالیت های خود را در خصوص ارتباطات کارگزاری و سوئیفت توضیح دهند تا مردم احساس کنند که قدم های رو به جلو برداشته شده است.
وی خاطرشان کرد: باید در این خصوص درست اطلاع رسانی شود زیرا نظام بانکی در تحول اقتصاد کشور نقش کلیدی دارد و این نقش باید به عموم مردم اعلام شود و اجازه داده نشود که در این خصوص در جامعه خلا ایجاد شود.
سیف گفت: همکاران شبکه بانکی در تلاش شبانه روزی هستند اما بانک ها با محدودیت ها بسیار و انتظارات گسترده روبرو هستند به همین دلیل ایرادت بسیاری به شبکه بانکی کشور وارد می شود که نشان دهنده آن است که نظام بانکی کشور آنچنان که شایسته است به مردم معرفی نشده است.
نظرات بینندگان