arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۸۴۴۰
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۰۹ - ۲۵ اسفند ۱۳۹۴

استقرار آتش‌نشانان در 1000 نقطه از پایتخت در چهارشنبه‌سوری

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از استقرار عوامل آتش‌نشانی در 1037 نقطه از پایتخت در چهارشنبه سوری خبر داد.

به گزارش ایسنا، سید جلال ملکی درباره تمهیدات آتش نشانی برای چهارشنبه سوری اظهار کرد: جلسات هماهنگی برای چهارشنبه سوری از مدت‌ها قبل در سازمان آتش نشانی آغاز و در نهایت تصمیم بر این شد که آتش‌نشانان در 1037 نقطه از پایتخت مستقر شود. علاوه بر آن نیز تمامی 121 ایستگاه آتش‌نشانی در آماده باش کامل باشند.

وی با بیان اینکه استقرار آتش‌نشانان در روز چهارشنبه سوری از ساعت 16 روز سه شنبه آغاز شده و حداقل تا ساعت 24 ادامه خواهد داشت، گفت: در این شب 2739 آتش نشان در 1037 نقطه از پایتخت مستقر شده و 235 دستگاه خودروی سنگین، 233 دستگاه خودروی سبک و 1017 دستگاه موتورسیکلت در اختیار آنان قرار خواهد داشت.

ملکی افزود: همچنین 452 تیم آتش‌نشان نیز با تجهیزات خود به شکل پیاده در برخی از نقاط پایتخت مستقر خواهند شد.

وی با اشاره به آماده باش 121 ایستگاه آتش نشانی در این شب درباره نقاط پرحادثه در چهارشنبه سوری به ایسنا گفت: پراکندگی حوادث در سال‌های اخیر بیانگر این است که نمی‌توان به طور قطع چند نقطه را به عنوان نقاط حادثه‌خیز انتخاب و معرفی کرد. گاهی سنگین‌ترین حوادث در مناطقی رخ می‌دهد که در گذشته وقوع آن سابقه نداشته است و به همین دلیل است که آتش‌نشانان در سراسر تهران حضور خواهند داشت.

به گفته سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران، در نقاطی که در سال‌های قبل فراوانی وقوع حوادث بیشتر بوده نیروی بیشتری نیز مستقر شده اما در مجموع استقرار نیروهای آتش نشانی در سراسر پایتخت است.

تجهیز نیروهای خدماتی شهرداری به خاموش‌کننده‌های دستی

وی با بیان اینکه در روزهای اخیر عوامل آتش‌نشانی با حضور در برخی از مدارس نسبت به آموزش دانش‌آموزان و ارائه توصیه‌های لازم به آنان اقدام کرده‌اند گفت: در سال جاری از ظرفیت‌ نیروهای خدماتی شهرداری نیز استفاده کرده و آنان نیز به خاموش‌کننده‌های دستی مجهز شده‌اند تا در صورت بروز حوادث به کمک آتش‌نشانی بیایند.

ملکی استفاده از ظرفیت آتش‌نشانان داوطلب را نیز امری مهم برشمرد و گفت: در همین راستا از مدتی قبل با کمک سرای محلات و ایستگاه‌های آتش‌نشانی اقدام به آموزش به آتش نشانان داوطلب شده تا آنان در این شب در محل زندگی خود نقشی پیشگیرانه داشته و از حوادث پیشگیری کنند.
نظرات بینندگان