arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۸۴۷۷
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۱۱ - ۲۵ اسفند ۱۳۹۴

هشدار واشنگتن برای سفر به ایران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزارت امور خارجه آمریکا در اقدامی خصمانه علیه کشورمان هشدار تازه‌ای درباره سفر به ایران صادر کرد.

به گزارش انتخاب به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت امور خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: از آنجایی که خطرات دستگیری و بازداشت شهروندان آمریکایی به ویژه شهروندان دارای تابعیت دوگانه در ایران همچنان بالا است، شهروندان آمریکایی باید از سفر به این کشور پرهیز کنند.

این بیانیه جدید که روی پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت امور خارجه آمریکا قرار گرفته است، جایگزین بیانیه‌ای می‌شود که 29 ژانویه سال 2016 درخصوص هشدار به شهروندان آمریکایی برای سفر به ایران صادر شده بود.

وزارت خارجه آمریکا همچنین در بیانیه خود خاطرنشان کرده که اداره هوانوردی فدرال نیز به هواپیماهای مسافربری آمریکا درباره پرواز بر فراز حریم هوایی ایران هشدار داده است.

در این بیانیه ادعا شده است: باوجود دست‌یابی آمریکا و ایران به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) برای رفع نگرانی‌ها درباره برنامه هسته‌ای ایران، این کشور آزار، دستگیری و بازداشت شهروندان آمریکایی، به ویژه شهروندان دارای تابعیت دو گانه را ادامه داده است و عناصر متعددی در ایران همچنان در برابر آمریکا موضع خصمانه دارند.

وزارت امور خارجه آمریکا هشدار داده است: دولت هیچ روابط دیپلماتیک و کنسولی با جمهوری اسلامی ایران ندارد و بنابراین نمی‌تواند به شهروندان آمریکایی در ایران خدمات کنسولی معمول را ارائه دهد و از آن‌ها محافظت کند.

واشنگتن در بخش دیگری از این بیانیه، دولت ایران را به سرکوب اقلیت‌های قومی و مذهبی متهم کرده است.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان