arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۸۵۰۵
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۱۲ - ۲۵ اسفند ۱۳۹۴

شوخی و سرگرمی، آبروی دختر دانشجو را برد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : با تلاش ماموران پلیس فتا سمنان ، عامل انتشار تصاویر خصوصی دانشجوی 20 ساله سمنانی در تلگرام، در کمتر از 24 ساعت دستگیر و به دادسرا معرفی شد.

به گزارش پارس نیوز، رئیس پلیس فتای استان سمنان در تشریح این مطلب اظهار داشت: با دریافت پرونده ای با موضوع هتک حیثیت و انتشار تصاویر خصوصی در شبکه اجتماعی تلگرام به شکایت دانشجوی سمنانی، رسیدگی سریع به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

سرهنگ "سید علی میراحمدی" افزود: بنابر اظهارات این خانم جوان، عکس پروفایل وی در تلگرام با نرم افزار فتوشاپ به صورت ماهرانه ای در کنار دو نفر دیگر قرار گرفته و در این شبکه اجتماعی منتشر شده است.

به گفته میراحمدی، تحقیقات کارشناسان پلیس فتا در همین راستا پیگیری و گروهی که تصاویر شاکی در آن منتشر شده بود، شناسایی شد.

وی اضافه کرد: با توجه به حساسیت موضوع و احتمال انتشار این تصاویر در سایر شبکه های اجتماعی، اقدامات پلیس برای شناسایی متهم به سرعت ادامه یافت.  

میراحمدی تصریح کرد: علیرغم اینکه گروه تلگرامی مورد نظرحذف شده بود، متهم اصلی که اولین مرحله عکس شاکی را بارگذاری کرده بود، شناسایی و با هماهنگی قاضی پرونده به اداره پلیس احضار شد.  

رئیس پلیس فتای استان سمنان افزود: متهم، هم دانشگاهی شاکی است که در تحقیقات تکمیلی ضمن اعتراف به این عمل مجرمانه، انگیزه خود را شوخی با شاکی و سرگرمی در فضای مجازی عنوان کرد.  

سرهنگ میراحمدی، با بیان اینکه متهم برای رسیدگی و صدور حکم قضائی به همراه پرونده به دادسرا اعزام شد، به عموم کاربران به ویژه بانوان توصیه کرد: به هیچ وجه عکس های خصوصی خود را در فضای مجازی قرار ندهید، چرا که ممکن است افرادی فرصت طلب برای ضربه زدن یا انتقام گیری اقدام به انتشار و سوء استفاده از آن نمایند.

 

نظرات بینندگان