کد خبر: ۲۵۸۵۲۴
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۴ - ۲۵ اسفند ۱۳۹۴

مسکو: سامانه های اس400در سوریه می‌ماند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس کمیته دفاع مجلس علیای پارلمان روسیه برآورد کرده که حدود 1000 پرسنل نظامی روسیه در دو پایگاه این کشور در سوریه باقی خواهند ماند.

به گزارش انتخاب، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ویکتور اوزرف، رئیس کمیته دفاع مجلس علیای پارلمان روسیه امروز (سه‌شنبه) گفت: برآورد می‌کنم که حدود 1000 پرسنل نظامی روسیه در دو پایگاه این کشور در سوریه باقی خواهند ماند.

وی افزود: روسیه حداقل به دو گردان و یا به طور کلی به 800 نیرو برای حفاظت از این دو پایگاه نیاز دارد. این نیروها به انجام عملیات‌های شناسایی هوایی ادامه خواهند داد. در نتیجه به حضور تعدادی خلبان و خدمه هواپیما نیاز است و کارشناسان نظامی که به ارتش سوریه نیز مشورت می‌دهند، در این دو پایگاه باقی خواهند ماند.

این برآورد پس از آن صورت گرفت که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز دوشنبه اعلام کرد تعدادی از هواپیماها و نیروهای روسیه از سوریه خارج خواهند شد.

روسیه افشا نکرده که چه تعداد سرباز مستقر در سوریه دارد؛ جاییکه در آن یک تاسیسات دریایی و همچنین یک پایگاه هوایی را حفظ خواهد کرد اما برآوردهای آمریکا حاکی از آن است که تعداد پرسنل نظامی روسیه بین 3000 تا 6000 تن است.

وزارت دفاع روسیه همچنین از حفظ سامانه موشکی اس 400 و دیگر تجهیزات دفاع هوایی خود در سوریه خبر داد.

معاون وزیر دفاع روسیه نیز گفت که بمباران موضاع تروریست‌ها در سوریه ادامه خواهد داشت.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان