کد خبر: ۲۵۸۵۸۰
تاریخ انتشار: ۰۴ : ۱۹ - ۲۵ اسفند ۱۳۹۴

روسیه سامانه پدافند موشکی اس-400 خود را در سوریه حفظ می کند

«سرگئی ایوانف» رئیس دفتر رئیس جمهوری روسیه از تصمیم کشورش برای حفظ سامانه پدافند موشکی اس-400 در سوریه برای دفاع از حریم هوایی این کشور خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ایوانف روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا روسیه پس از خروج نیروهایش از سوریه سامانه اس-400 خود را در این کشور حفظ خواهد کرد، اظهار داشت: برای تامین امنیت سوریه ازجمله از طریق هوایی نیاز به تسلیحات پدافند هوایی پیشرفته وجود دارد.

به گزارش انتخاب، ایوانف همچنین گفت که روسیه مبارزه با تروریسم را تشدید خواهد کرد. اما برای این منظور این تعداد نیروی نظامی روسیه که اکنون در سوریه حضور دارد، لازم نیست.

روسیه پس از سرنگونی بمب افکن سوخو-24 این کشور توسط جنگنده ترکیه در حریم هوایی سوریه، سامانه پدافند موشکی اس-400 در پایگاه هوایی حمیمم (محل استقرار واحدهای هوایی روسیه) در سوریه مستقر کرد.

روسیه که از امروز (سه شنبه) در چارچوب دستور رئیس جمهوری این کشور، برنامه کاهش توان عملیاتی یگان هوایی خود را در سوریه به اجرا گذاشته، دلیل این اقدام را کاهش شمار پروازهای رزمی علیه گروه های تروریستی ضد سوری اعلام کرده است.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین در این باره اعلام کرد: اکنون تعداد پروازهای جنگی در سوریه به دو سوم رسیده است و دیگر حضور در دامنه کنونی ضرورتی ندارد.

روسیه همچنین اعلام کرده است: پایگاه های نیروهای روسی در لاذقیه شامل مرکز هوایی حمیمم و دریایی طرطوس همچنان فعال می ماند و امنیت لازم این دو پایگاه نیز از هوا، دریا و زمین تامین خواهد شد.

در همین حال روزنامه روسی ماسکوفسکی کامسامولتس امروز به نقل از یک مقام نظامی روس خاطرنشان کرد: حدود یکهزار نیروی نظامی روسیه شامل مربیان و مستشاران نظامی و کارشناسان تسلیحاتی در سوریه باقی می مانند و به ارتش سوریه در اجرای عملیات زمینی کمک خواهند کرد.
منبع: ایرنا
برچسب ها: پدافند ، سوریه
نظرات بینندگان