arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۸۶۴۰
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۰۹ - ۲۶ اسفند ۱۳۹۴

جرئیات نامه تهدید آمیز هاماربی به باشگاه استقلال

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
باشگاه هاماربی استقلال را تهدید کرد اگر تا روز پنجشنبه تکلیف بازی فروردین را روشن نکند، آنها رسما شکایت می کنند.

خبرگزاری انتخاب؛ باشگاه هاماربی سوئد، پس از لغو بازی دوستانه خود با استقلال در روز 7 فروردین، نامه ای را به ایران ارسال کرد. این نامه روز گذشته به دست بهرام افشارزاده مدیرعامل استقلال رسید و حاوی نکات مهمی بود. هر چقدر آبی ها تلاش کردند تا محتوای این نامه را پنهان کنند اما جزئیات آن لو رفت. در این نامه باشگاه هاماربی شخص افشارزاده را خطاب قرار داده و با حالت هشدار آمیز از او و باشگاه استقلال درخواست کرده تا به قراردادی که برای برگزاری بازی بسته اند، پایبند باشند و اعتبار این باشگاه سوئدی را در بین هواداران شان و همینطور اسپانسر و برگزار کننده مسابقه، پائین نیاورند. در بخش ابتدایی این نامه آمده: «طبق آخرین فکسی که از سوی باشگاه هاماربی برای شما ارسال کردیم و توضیح دادیم بازی دوستانه بین دو باشگاه باید روز 25 مارچ برگزار شود، همچنان انتظار داریم که شما به سوئد سفر کنید تا این مسابقه برگزار شود. اگر استقلال به سوئد نیاید، باشگاه هاماربی مراحل قانونی را پیگیری خواهد کرد.» 

باشگاه هاماربی استقلال به شکایت در دو دادگاه تهدید کرد که یکی از آنها کمیته انضباطی فیفاست. در بخش دیگری از این نامه کینلوند مدیرعامل باشگاه سوئدی نوشته است: «مراحل قانونی شامل شکایت به فیفاست. ما در واقع کار رسمی خود را طبق قوانین فیفا، جلو می بریم. به اضافه اینکه طبق قرارداد شما باید جریمه 50 هزار یورویی به خاطر فسخ بازی را، هر چه سریعتر به برگزار کننده مسابقه پرداخت کنید.» 

اما طبق نامه هاماربی این تمام پولی نیست که باشگاه استقلال باید پرداخت کند. این باشگاه معتقد است هزینه لغو این مسابقه بسیار سنگین تر است و در نامه نوشتته است: «خسارت زیادی به اعتبار باشگاه هاماربی وارد شده است. طبق برآوردهای باشگاه از خسارت برگزاری لغو مسابقه، حدود 250 هزار یورو به باشگاه هاماربی خسارت وارد شده است. در دادگاه سوئد از شما شکایت خواهیم کرد و باید پاسخگو باشید.» 

در پایان این نامه هم باشگاه هاماربی به استقلالی ها اولتیماتوم داد و نوشت: «وکلای باشگاه هاماربی تمام کارها را آماده کرده اند. اگر تا 48 ساعت پس از ارسال این نامه، پاسخ نهایی باشگاه استقلال را دریافت نکنیم، عملیات قانونی را آغاز خواهیم کرد.»
نظرات بینندگان