کد خبر: ۲۵۸۶۹۷
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۱۳ - ۲۶ اسفند ۱۳۹۴

کی‌روش: سال نو را به مقام معظم رهبری تبریک می‌گویم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: صحبت‌های رئیس جمهور ایران را یک مدال شخصی برای خود نمی‌دانم و این اظهارات کار ما را دوچندان کرد اما اگر پیش از این حس می‌کردم یک زمین نیاز داریم حالا معتقدم به ۱۰ زمین نیازمندیم.

به گزارش انتخاب، کارلوس کی‌روش بعد از تمرین تیم ملی فوتبال در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مطمئنا خیلی خوشحال هستم که راهکار جدیدی پیدا کردیم تا تمرینات تیم ملی را به شکل بهتر برگزار کنیم.

وی افزود: مطمئنا این زمین استاندارهای لازم را ندارد ولی از نظر کیفیت خیلی بهتر از آکادمی ملی فوتبال است و کیفیت تمریناتمان نسبت به گذشت خیلی بیشتر شده است. ما قدردان عزیزانی که این زمین را در اختیارمان گذاشتند هستیم و جا دارد از مسئولان وزارت نفت و پژوهشکده صنعت نفت تشکر کنم که با وجود اینکه این محل ورزشی نیست اما محیطی زیبا در اختیار تیم ملی قرار گرفته است.

سرمربی تیم ملی در خصوص جوانگرایی در تیم ملی عنوان کرد: مطمئنا این جزیی از برنامه های من در راه جوانسازی برای جام جهانی آینده است. فراموش نکنید تیم ملی یک آکادمی نیست. ما بازیکنانمان را بر اساس اهداف کوتاه میان و بلند مدت انتخاب می کنیم و این استراتژی ما خواهد بود. تا قبل از اینکه جام جهانی شروع شود هدف من همین موضوع بود و تا زمانی که در ایران هستم این جوانگرایی را ادامه خواهم داد.

کی‌روش تاکید کرد: بازیکنان جوان زیادی در ترکیب تیم ملی داریم به خصوص از نفت تهران که با شور و اشتیاق تمرین می کنند همچنین سید جلال حسینی که به عنوان یک با تجربه در تیم ما حضور دارد و تا زمانی که این نفرات در تیم ما هستند مشکلی نخواهیم داشت. البته این بازیکنان اگر در تمرینات به شکل استاندارد شرکت کنند و فرصت حضور در بازی های بین المللی را داشته باشند مطمئنا می توانیم موفق شویم اما اگر این اتفاق نیفتد علامت سوال بزرگی ایجاد می کند.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه دکتر روحانی روز گذشته در مراسم تقدیر از مدال آوران از عملکرد تیم ملی مقابل آرژانتین تجلیل کرد و نظر شما در این باره چیست گفت: با این صحبت ها حس می کنم وظیفه سنگینی به من محول شده است و وقتی رئیس جمهور در مورد تیم ملی فوتبال این گونه حرف می زند وظیفه من دوبرابر شده است.

کی‌روش تصریح کرد: من صحبت های آقای روحانی را به عنوان یک تعریف شخصی برای خودم استنباط نمی کنم و آن را چراغ راه خودمان در ادامه می دانم. مطمئنا این صحبت ها باعث تشویق و شور و شوق برای ما خواهد بود. ما در زمان بسیار ویژه و خاصی قرار داریم که در این لحظه سرمربی تیم ملی با زبان فارسی سال نو را به خبرنگاران و مردم ایران تبریک گفت.

وی تاکید کرد: می‌خواهم عید نوروز به مقام معظم رهبری و رئیس جمهور ایران تبریک بگویم چون می دانم دوران امید و اشتیاق در بین مردم حاکم شده است و انتظار دارم که هواداران عزیز فوتبال ایران از مسئولان یک عیدی و یا کادو بگیرند. مسئولان مملکت می توانند با یک برنامه ریزی مناسب این عیدی را به مردم ایران هدیه بدهند.

به گزارش فارس، خبرنگاری پرسید با وجود حمایت رئیس جمهور از تیم ملی و شما آیا باز هم اصرار به استعفا دارید که کی‌روش پاسخ داد: صحبت های رئیس جمهور ایران و حمایت هایش در قلب من باقی خواهد ماند و فرمایشات او را به عنوان یک مدال شخصی برای خودم نمی خواهم. اتفاقا حالا همه چیز برعکس شده است و اگر قبل از این فکر می کردم تیم ملی فوتبال ایران به یک زمین تمرین استاندارد نیاز دارد با این صحبت ها انتظار دارم تیم ملی 10 زمین تمرین مناسب داشته باشد.

کی روش تاکید کرد: صحبت های رئیس جمهور یک پیام شفاف برای تمامی مسئولان ورزش کشور و مسئولان اجرایی است. فوتبال ورزش مهمی است و ما وظیفه سنگینی برعهده داریم. بازی مقابل آرژانتین اتفاقی نبود و آن مسابقه نشاندهنده قدرت واقعی فوتبال ایران بود و بازیکنان ما ثابت کردند که می توانند غرورشان را به تمام دنیا نشان دهند. آن مسابقه باعث غرور ملی شد و شور و شعف زیادی در جامعه ایجاد کرد. فرمایش دکتر روحانی برای من خیلی شفاف است و ما باید کار را به مراتب بهتر از قبل انجام بدهیم. این وظیفه ما را سنگین تر کرده و هفته آینده کار ما آغاز می شود آن هم با دو مسابقه مهم. باید سعی کنیم بهترین عملکرد را از 12 آوریل داشته باشیم.

کی روش در پایان باز هم از رئیس جمهور ایران به خاطر صحبت هایش تشکر کرد و اظهارات او را راهگشا دانست.
منبع: فارس
نظرات بینندگان