کد خبر: ۲۵۸۷۳۱
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۶ - ۲۶ اسفند ۱۳۹۴

پیش‌بینی باران و باد برای تهران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیرکل هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به فعالیت سامانه بارشی در نیمه شمالی کشور طی روز آینده، از کاهش محسوس دمای کشور خبر داد.

احد وظیفه گفت: بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی نشان می‌دهد، فعالیت سامانه بارشی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 26 و 27 اسفند، در نیمه شمالی کشور بوده و جمعه فعالیت آن محدود به شرق سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور خواهد بود که در مناطق مرتفع بارش به صورت برف است.

وی اظهار کرد: روز چهارشنبه در جنوب و جنوب شرق کشور نیز بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود، همچنین در روز چهارشنبه شدت بارش در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، غرب کردستان، گیلان، غرب مازندران، خراسان شمالی، خراسان رضوی، جنوب سیستان و بلوچستان خواهد بود.

مدی کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی افزود: از امروز با نفوذ جریانات شمالی در نوار شمالی کشور کاهش محسوس دما رخ خواهد داد که تا روز پنجشنبه روند کاهش دما ادامه خواهد داشت، دریای خزر در روز چهارشنبه مواج است، همچنین روزهای چهارشنبه و پنجشنبه وزش باد همراه با گرد و خاک در برخی مناطق غرب و جنوب غرب کشور سبب کاهش دید افقی می‌شود.

به گفته وظیفه، روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه وزش باد شدید در برخی مناطق شرق و جنوب شرق کشور سبب ایجاد گرد و خاک خواهد شد.

وی در پایان در مورد وضعیت هوای استان تهران اظهار کرد: آسمان تهران در روز پنجشنبه 27 اسفند، نیمه ابری تا ابری، همراه با بارش باران، گاهی رعد و برق، در ارتفاعات بارش برف، گاهی وزش باد شدید با حداکثر و حداقل دمای 12 و 6 درجه سانتیگراد و در روز جمعه 28 اسفند، نیمه ابری، در پاره‌ای نقاط وزش باد شدید با حداکثر و حداقل دمای 12 و 5 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. 
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان