کد خبر: ۲۵۸۸۱۶
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۰۹ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۴

مخالفت سنا با قاضی پیشنهادی باراک اوباما

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نامزد معرفی شده از سوی اوباما برای جانشین قاضی اسکالیا، با واکنش منفی جمهوری خواهان کنگره مواجه شد.

به گزارش انتخاب به نقل از خبرگزاری فرانسه، سناتور «میچ مک کانل» رهبر اکثریت جمهوری خواهان مجلس سنای کنگره آمریکا با نامزد پیشنهادی باراک اوباما برای جانشینی قاضی اسکالیا مخالفت کرد.

باراک اوباما روز چهارشنبه «مریک گارلند» را برای پست قضاوت دادگاه عالی آمریکا پیشنهاد کرد. مک کانل در جلسه کنگره گفت قصد دارد فعلاً برای جانشینی قاضی اسکالیا زود تصمیم نگیرد تا اینکه رئیس جمهور جدید آمریکا انتخاب شود.

وی گفت: من انتخاب گارلند را به انتخابات ریاست جمهوری واگذار کرده ام و مردم خود با انتخاب رئیس جمهور جدید با انتخاب گارلند به این پست موافقت یا مخالفت خواهند کرد.

وی افزود: ممکن است انتخاب رئیس جمهور آینده فرد دیگری باشد که با انتخاب گارلند به این پست مخالف باشد. اوباما پیش از پیشنهاد خود اعلام کرده بود که قاضی گارلند با تجربیات ارزشمند خود مناسب ترین گزینه برای پست ریاست دادگاه عالی محسوب می شود.

هیلاری کلینتون نیز در سخنانی از انتخاب باراک اوباما برای پست ریاست دادگاه عالی حمایت کرد و گفت: جمهوری خواهان نباید بر اساس سیاست های حزبی خود قاضی عالی را انتخاب کنند.

پل رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز به انتخاب باراک اوباما و پاسخ مجلس سنا واکنش نشان داد و گفت: در این کشور رئیس جمهور حق دارد هرکسی را که بخواهد نامزد کند و مجلس سنا نیز هر کسی را بخواهد تایید کند.

رایان از تصمیم رهبران جمهوری خواه مجلس سنا حمایت کرد. قاضی گارلند ۶۳ ساله در حال حاضر رئیس دادگاه استیناف آمریکا در واشنگتن است. 
منبع: مهر
نظرات بینندگان