arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۸۸۴۹
تاریخ انتشار: ۵۲ : ۱۱ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۴

این خوراکی۱۰۰۰ برابر از شیمی‌ درمانی موثرتر است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : تحقیقات حاکی از آن است که وجود ماده‌ای در زنجبیل باعث می‌شود که زنجبیل ۱۰۰۰ برابر بهتر از شیمی درمانی اثر کند.

به گزارش قدس آنلاین، تحقیقات حاکی از آن است که وجود ماده‌ای در زنجبیل باعث می‌شود که زنجبیل 1000 برابر بهتر از شیمی درمانی اثر کند.
مصرف زنجبیل نوعی درمان گیاهی بسیار موثر برای درمان و مهار بسیاری از بیماری‌ها از جمله تهوع، حالت تهوع، مشکلات روده و کاهش اشتها محسوب می‌شود. علاوه بر این، تحقیقی جدید نشان داده است که زنجبیل می‌تواند 1000 برابر بهتر از شیمی درمانی عمل کند. در شیمی درمانی، علاوه بر سلول‌های سرطانی سلول‌های دیگر نیز کشته می‌شوند. در حالی که زنجبیل تنها سلول‌های سرطانی را از بین می‌برد.
طی تحیقی که در دانشگاه جورجیا انجام شد، نشان داده شد که عصاره زنجبیل می‌تواند اندازه تومور پروستات را تا 56 درصد در موش‌ها کاهش دهد. علاوه بر این، مشاهده شده است که زنجبیل تورم را کاهش می‌دهد و سبب افزایش آنتی‌اکسیدان‌های افزایش‌دهنده طول عمر می‌شود.
ماده‌ای به نام Shogaol-6 در زنجبیل وجود دارد که می‌تواند در درمان سرطان بسیار موثر باشد و حتی بهتر از درمان‌های دارویی برای مهار سرطان و همچنین شیمی درمانی عمل ‌کند. گاهی اوقات، سلول‌های مادر یا همان سلول‌های بنیادین سرطانی دلیل بوجود آمدن طیف گسترده‌ای از سرطان‌ها هستند.
این سلول‌های مادر مسئول بوجود آوردن سلول‌های دیگری هستند که سبب ساخت تومور و توده در بدن افراد می‌شود. این سلول‌های سرطانی می‌توانند خود را بازسازی و تکثیر کنند و بیشتر آن‌ها در مقابل درمان‌های دارویی و شیمی درمانی مقاوم هستند. در حالی که زنجبیل به علت داشتن Shogaol-6 ممکن است بتواند بسیاری از آن‌ها را نابود کند.

نظرات بینندگان