کد خبر: ۲۵۸۹۵۸
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۲۳ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۴

کاخ سفید گزارش نیویورک تایمز درباره حمایت اوباما از کلینتون را رد کرد

سخنگوی کاخ سفید روز پنجشنبه گزارش روزنامه «نیویورک تایمز» درباره حمایت باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا از نامزدی «هیلاری کلینتون» در انتخابات ریاست جمهوری را تکذیب کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به گزارش رویترز از واشنگتن، «جاش ارنست» در پاسخ به سوالی درباره گزارش روزنامه نیویورک تایمز گفت: رئیس جمهور اوباما در مراسم جلب کمک مالی «کمیته ملی دموکراتیک» در مورد برتری هیچ نامزدی بر دیگری سخنی نگفته است. 
روزنامه نیویورک تایمز روز پنجشنبه از حمایت اوباما از کلینتون وزیر امور خارجه سابق این کشور برای نامزدی حزب دموکرات در انتخابات سال 2016 خبر داده بود. 
به گزارش ایرنا، هیلاری کلینتون از مجموع 29 ایالتی که تاکنون در آنها انتخابات درون حزبی برگزارشده توانسته است در 19 ایالت به پیروزی دست یابد. در حزب جمهوریخواه نیز دونالد ترامپ از 36 ایالت و قلمرو آمریکا که تاکنون انتخابات درون حزبی در آنها برگزار شده، توانسته است در 20 ایالت و قلمرو به پیروزی دست یابد.
مرحله اصلی پنجاه و هشتمین انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا قرار است روز سه شنبه ‎18 آبان 1395 برابر با هشتم نوامبر 2016 میلادی برگزار شود تا جانشین باراک اوما در کاخ سفید مشخص گردد.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان