کد خبر: ۲۵۹۰۴۸
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۲۱ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۴

موسسه انگلیسی: پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا تهدیدی جهانی است

موسسه مطالعاتی «اکونومیست اینتلیجنس یونیت» در گزارش جدیدش عنوان کرد که آثار پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به مراتب خطرناک تر از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و یا تاثیرات ناشی از نوسانات قیمت نفت بوده و تهدیدی جهانی شمرده می شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به گزارش ایرنا، موسسه مطالعاتی «اکونومیست اینتلیجنس یونیت» در این گزارش که به بررسی ابعاد انتخاب «دونالد ترامپ» به عنوان رئیس جمهور احتمالی آمریکا پرداخته، گفته است که پیروزی ترامپ در زمره ده خطری است که بیش از سایر خطرها جهان را تهدید می کنند. 
براساس پیش بینی این موسسه، در صورت پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری با توجه به موضع خصمانه وی نسبت به تجارت آزاد، جنگ های تجاری رخ خواهد داد.
این موسسه انگلیسی شاخص خطر ناشی از پیروزی احتمالی دونالد ترامپ از نامزدهای حزب جمهوریخواه برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در سطح 12 ارزیابی کرده است.
در جدول شاخص این گروه مطالعاتی، وخامت اوضاع اقتصادی چین در بالاترین سطح یعنی در سطح 20 ارزیابی شده است.
این موسسه در توجیه سطح این تهدید، اظهارات ترامپ را علیه چین و نیز سخنان وی را در خصوص افراط گرایی اسلامی و طرح پیشنهاد جلوگیری از ورود موقت مسلمانان به آمریکا ، ملاک این بررسی قرار داده و برجسته کرده است.
گزارش یادشده همچنین با استناد به سخنان جنجالی و مواضع ترامپ در خصوص خاورمیانه به ویژه منع مسلمانان از ورود به خاک آمریکا افزود: پیروزی ترامپ همچنین زمینه ای برای افزایش شمار تروریست ها و گسترش تهدید آنها در منطقه و فراتر از آن خواهد شد. 
موسسه «اکونومیست اینتلیجنس یونیت» در گزارش خود تنها رخدادی را که خطرناک تر از ریاست جمهوری ترامپ دانسته، به راه افتادن جنگ سرد با روسیه، بحران اقتصادی و فروپاشی اتحادیه اروپا دانسته است.
با این حال این مرکز مطالعاتی گفته است که انتظار نمی رود ترامپ بتواند هیلاری کلینتون رقیب احتمالی انتخاباتی خود را از حزب دمکرات شکست دهد .
روزنامه تایمز در گزارشی که روز جمعه منتشر ساخت، نوشت: ورود ترامپ به رقابت های انتخاباتی حزب جمهوری خواه همچون هیولایی است که بر سایر نامزدهای این حزب سایه افکنده است.
« دونالد ترامپ» در اظهاراتی گستاخانه و جنجال برانگیز به صراحت خواستار ممنوعیت موقت ورود مسلمانان به خاک آمریکا شده است.
دونالد ترامپ عنوان کرده است: 'تا زمانی که نتوانیم در خصوص این مشکل و تهدیدی های خطرناک ناشی از آن تصمیم بگیریم، کشور نباید اجازه دهد که قربانی حملات افرادی بشود که به تفکرات افراط گرایانه معتقدند و برای جان انسان ها ارزشی قائل نیستند.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان