arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۵۹۱۶
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۱۶ - ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۰

احتمال عفو حسنی مبارک قوت گرفت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
منابع آگاه مصری از انتشار قریب الوقوع یک پیام صوتی از سوی 'حسنی مبارک' خبر می دهند که در آن از مردم مصر طلب عفو کرده و پیشنهاد واگذاری تمامی دارایی خود و خانوداه اش را می دهد.  
 به گزارش انتخاب، مهر به نقل از روزنامه الشروق الجدید مصر نوشت: بزودی فایلی صوتی از سوی رئیس جمهور سابق مصر در شبکه های مصری و عربی منتشر می شود که در آن از مردم مصر به نیابت از خود و خانواده اش عذرخواهی می کند.

گفته می شود این اظهارات مبارک از سوی یکی از روزنامه نگاران مصری که در سالهای اخیر همواره سخنرانی های دیکتاتور مخلوع را می نوشته، تهیه می شود. این روزنامه نگار مصری در نوشتن سخنرانی قبل از سرنگونی مبارک که اظهاراتی احساساتی خوانده شد نیز نقش داشته است.

این روزنامه در ادامه نوشت: در این پیام صوتی مبارک تمام دارایی های خود و همسرش (سوزان مبارک) به نفع مردم مصر واگذار می کند. رئیس جمهور مخلوع همچنین در این پیام تاکید می کند: "من زمانی سربازی جنگجو در ارتش مصر برای دفاع از کشور بودم و هرگز برای تکیه زدن بر کرسی ریاست جمهوری تلاش نکرده و وقوع آن را هم پیش بینی نمی کردم. من همواره می خواستم بار این مسئولیت را تحمل کنم. همسرم نیز همواره سعی داشت در کارهای خیر مشارکت داشته باشد".

بنابر گزارش این روزنامه ثروت مبارک از مدتی قبل از انتشار این پیام صوتی مصادره می شود. پس از آن مبارک از شورای نظامی حاکم بر مصر تقاضایی در زمینه عفو خود و همسرش را مطرح می کند.

یک منبع نظامی در قاهره در این باره اظهار داشت: در حال حاضر برخی طرفهای مصری و عربی در صدد بستن پرونده عفو مبارک در مسیری قانونی هستند که در آن توافق مردم مصر نیز در نظر گرفته شود. همچنین شورای نظامی مصر در گرفتن این تصمیم نظر مردم مصر و مصالح این کشور را در نظر خواهد گرفت.

این در حالی است که الجزیره امروز در گزارشی اعلام کرد: سوزان مبارک (همسر دیکتاتور مخلوع مصر) به طور رسمی با امضای توافقنامه هایی تمامی دارایی خود را واگذار کرده است.

 

نظرات بینندگان