کد خبر: ۲۵۹۱۷۷
تاریخ انتشار: ۲۱ : ۱۹ - ۲۹ اسفند ۱۳۹۴

اعلام ملیت قربانیان سقوط هواپیمای روسی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 خبرگزاری ایتارتاس روسیه روز شنبه در خبری فوری اعلام کرد که از 62 قربانی حادثه سقوط هواپیمای روسی در در جنوب این کشور، 16 تن خارجی بودند.

به گزارش ایرنا، این درحالی است که خبرهای اولیه از این حادثه به نقل از برخی مقامات روسی، آمار مسافران خارجی هواپیمای مسافربری بویینگ 737 که در فرودگاه راستف نادانو سقوط کرد را 11 نفر اعلام کرده بودند.

این گزارش به نقل از یک مقام اورژانس روسیه اعلام کرد که به غیر از 46 روسی، 7 تن اوکراینی، 2 تن اسپانیایی، 2 نفرهندی، و از کشورهای قبرس، ازبکستان، قرقیزستان، کلمبیا و جزایر سیشل نیز یک تن در این حادثه قربانی داشتند.

ایتارتاس در گزارش دیگری به نقل از یک مقام سفات قبرس در مسکو، خلبان این هواپیمای بوئینگ را قبرسی معرفی کرد که با نزدیک به شش هزار ساعت پرواز حتی از مهارت کامل برای کنترل هواپیما در شرایط بحرانی نیز برخوردار بوده است.

از 46 تبعه روسی این حادثه نیز، 42 نفر از منطقه روتسوف، 2 تن از ولگاگراد و یک نفر نیز کراسنودار و یک نفر نیز از منطقه کومی هستند.

هواپیمای مسافربری بویینگ در حالی که حدود دو ساعت دور فرودگاه راستف نادانو (به دلیل شرایط نامساعد جوی) می چرخید، هنگام فرود در فرودگاه با باند فرودگاه برخورد کرد و منفجر شد و قطعات هواپیما تا شعاع یک کیلومتری پخش شد.

این سانحه هوایی ساعت 3 و 40 دقیقه بامداد امروز شنبه به وقت مسکو رخ داد و گفته می شود علت سقوط هواپیما شرایط نامساعد جوی بوده و هنگام سانحه در شهر راستف نادانو باران می بارید و سرعت باد به 22 متر در ثانیه رسیده بود. اکنون فرودگاه راستف نادانو فعالیت ندارد و چندین پرواز فرودگاه به تاخیر افتاده است.

در حادثه سقوط هواپیمای بویینگ در راستف نادانو 55 مسافر هواپیما و هفت خدمه جان خود را از دست داده اند.

در ضمن ایتارتاس در خبر دیگری، همه هفت خدمه پروازی از جمله خلبان این هواپیمای متعلق به شرکت هواپیمایی «فلای دوبی» FlyDubai را از اتباع کشور امارات عربی متحده معرفی کرده بود.
در همین حال، خانم «ایرینا چتورتاکووا» سخنگوی استاندار استان راستف به خبرنگاران گفت که مسافران هواپیما شامل چهار کودک، 18 مرد و 33 زن بودند که شماری از آنها را گردشگرانی تشکیل می دادند که از سفر گردشگری در امارات بازگشته بودند.

نظرات بینندگان