کد خبر: ۲۶۰۹۸۱
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۱۴ - ۱۵ فروردين ۱۳۹۵

ماهی قرمز سفره هفت سین بدهید؛ «کتاب» بگیرید

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با توجه به پایان ایام نوروز و همزمانی آن با روزجهانی کتاب کودک، از اهدای کتاب کودک در ازای آزاد کردن ماهی‌های قرمز خانواده‌های تهرانی در مراکز این سازمان خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمود صلاحی از برگزاری طرح «ماهی حوض قصه‌ها» همزمان با پایان تعطیلات نوروزی و روز جهانی کتاب کودک خبر داد و گفت: این اقدام با هدف ترویج فرهنگ مطالعه میان شهروندان و به خصوص کودکان انجام می‌شود.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ادامه داد: این طرح علاوه بر ترویج فرهنگ مطالعه میان کودکان حاوی پیام‌های زیست محیطی، دوستی با طبیعت و حفظ آن است، چرا که ماهی‌های قرمز در حوض‌های بسته که جاری نباشند، عمر بسیار بیشتری خواهند داشت.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، وی با اشاره به همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران در این طرح، گفت: این برنامه در ادامه ویژه‌برنامه‌های «استقبال از بهار» سازمان فرهنگی هنری انجام می‌شود که در آن میان می‌توان به برنامه‌های ترویجی فرهنگ کتابخوانی مانند «کتاب، همسفر نوروزی من»، «امسال کتاب عیدی بدهیم» اشاره کرد.

شهروندان علاقه‌مند که قصد شرکت در این برنامه را دارند تا پایان فروردین‌ماه می‌توانند به فرهنگسراهای مناطق 1، 4، 7، 8، 9، 11، 12، 13، 15، 19 و 21 سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران مراجعه کنند.
نظرات بینندگان