کد خبر: ۲۶۱۰۲۰
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۱۷ - ۱۵ فروردين ۱۳۹۵

دونالد ترامپ: ایرانی ها آمریکا را فریب دادند/ از ظریف باهوش تر هستم!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
منابع خبری گزارش دادند که کاندیدای پیشتاز جمهوریخواهان در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا سخنان اوباما در مورد 'روح' توافق هسته ای را به سخره گرفت و او را بچه خواند.

تارنمای خبری 'جوییش اینسایدر' نوشت که ترامپ دیروز در جمع هواداران خود گفت: «شنیده ام که اوباما از ایرانی ها ناراحت است و حس می کند که به 'روح' توافق پایبند نبوده اند.» 

وی(خطاب به اوباما) افزود: فکر می کردی غیر از این می شود؟ عین بچه هاست. عین بچه ها! ایرانی ها از همان روز اول خلف وعده کردند. واقعاً که این رئیس جمهور مایه آبروریزی است. هر کسی که اندک عقلی داشت می فهمید که برای اوباما چه پیش خواهد آمد.'

وی افزود: 'هنوز جوهر امضای قرارداد خشک نشده که ایران از روسیه موشک می خرد و آزمایش موشکی انجام می دهد. آنها اهمیتی به اوباما نمی دهند.'

ترامپ در ادامه سخنان تبلیغاتی خود گفت که ایرانیان در جریان مذاکرات هسته ای کری را 'عین بچه ها گول زدند.' ترامپ گفت: 'ایرانیان کری را عین یک بچه گول زدند.' وی همچنین مدعی شد که از محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران باهوش تر و زبل تر است.

تارنمای سی ان ان نیز نوشت که ترامپ ضمن تاکید بر مواضع پیشین خود از ژاپن خواست به جای تکیه بر حمایت نظامی آمریکا، مسلح شود و از خود در برابر کره شمالی دفاع کند.

به گزارش ایرنا، باراک اوباما درحاشیه اجلاس امنیت هسته ای 2016 در واشنگتن در جمع خبرنگاران تصریح کرد، ایران تا به امروزطبق متن توافقنامه عمل کرده است، ولی پایبندی به روح توافقنامه نیازمند ارسال سیگنال به جامعه بین المللی وتجارت جهانی است که ایران به دنبال رفتار تحریک آمیز نباشد.

وی مدعی شد، وقتی ایران موشک های بالستیک با شعارهایی همچون نابودی اسراییل پرتاب می کند، باعث بوجود آمدن وحشت در بازار و به وجود آمدن ریسک ژئوپلتیک خواهد شد.

رئیس جمهوری آمریکا در مورد اظهارات اخیر دونالد ترامپ پیرامون مجاز دانستن دستیابی کره جنوبی و ژاپن به سلاح اتمی نیز گفت که ترامپ چیز زیادی درباره سیاست خارجی و جهان نمی داند.


منبع: ایرنا
نظرات بینندگان