کد خبر: ۲۶۱۰۳۵
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۲۰ - ۱۵ فروردين ۱۳۹۵

گاردین افشا کرد: سند محرمانه 24 صفحه ای داعش

افشای سند 24 صفحه محرکانه متعلق به گروه تروریستی داعش از اهداف دراز مدت این گروه تکفیری برای تاسیس دولت خبر داده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
افشای سند 24 صفحه محرکانه متعلق به گروه تروریستی داعش از اهداف دراز مدت این گروه تکفیری برای تاسیس دولت خبر داده است.

به گزارش انتخاب به نقل از "گاردین"؛ بنابر این گزارش، افشای سند 24 صفحه ای داعشی ها تحت عنوان "اصول اداره دولت اسلامی" از قصد این عناصر تروریست برای رشد و توسعه عرصه بهداشت و درمان، آموزش و صنعت و تبلیغات خبر داده است.

این سند که بین ماه ژوئیه و اکتبر (اواسط تیر تا اوایل آبان ماه) سال 2014 میلادی تنظیم شده است، جزئیات تاسیس اردوگاه های نظامی جداگانه داعشی را برای آموزش جانبازان عملیات جنگی و بچه ها افشا کرده است.

علاوه بر این، به ساکنان نابالغ اراضی تحت اشغال آن ها تیراندازی با سلاح گرم با هدف پیوستن آن ها به این گروه تروریستی آموزش داده خواهد شد.

به نوشته گاردین، این گروه تروریستی نیاز مبرم به متخصصان حسابداری دارد که برای کنترل درآمد حاصل از فروش نفت و کار در معادن و حفاری های باستان شناسی به کار خواهند گرفته شد.

این نشریه انگلیسی با اشاره به فردی بنام "ایمن التمیمی"، از وی تحت عنوان تاجر داعشی یاد کرد و نوشت که بدلایل امنیتی گاردین از افشای اسناد مرتبط با این فرد خودداری کرده است.
در این گزارش آمده است اقدامات فوق الذکر که در برنامه های آتی تروریست های تکفیری ذکر شده اند برای دستیابی به هدف تبدیل داعش به مرکز خلافت مرکزی و تاسیس دولت متشکل از شبه نظامیان وهابی محلی و عناصر افراطی خارجی است.

* میزان
نظرات بینندگان