کد خبر: ۲۶۱۲۷۱
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۲۳ - ۱۶ فروردين ۱۳۹۵

دفع حمله تروریست های داعش به فرودگاه نظامی دیرالزور سوریه

یک منبع نظامی سوری گفت: یگان های ارتش سوریه دو خودروی نظامی بمب گذاری شده متعلق به تروریست های داعش را که در صدد حرکت به سمت فرودگاه نظامی بودند را در روستاهای الجفره و المربعیه در حومه شرقی دیر الزور منهدم کردند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نیروهای ارتش سوریه روز دوشنبه حمله گروه تروریستی داعش به فرودگاه نظامی دیرالزور واقع در شرق این کشور را دفع کردند.

به گزارش انتخاب به نقل از خبرگزاری سانا، یک منبع نظامی سوری گفت: یگان های ارتش سوریه دو خودروی نظامی بمب گذاری شده متعلق به تروریست های داعش را که در صدد حرکت به سمت فرودگاه نظامی بودند را در روستاهای الجفره و المربعیه در حومه شرقی دیر الزور منهدم کردند.

منبع مذکور افزود: بعد از تخریب خودروها، درگیری های شدید میان نیروهای ارتش سوریه با تروریست ها به وجود آمد و آنها متحمل خسارت های سنگین و مجبور به فرار شدند.

طبق اعلام منبع مذکور، شماری از تروریست ها داعش در عملیات کم نظیر یگان های ارتش سوریه کشته و زخمی شدند.

گروه تروریستی داعش از روستاهای اطراف دیرالزور به عنوان پایگاهی برای حملات تروریستی به فرودگاه نظامی دیر الزور استفاده می کنند.

تروریست های تکفیری پیش از این نیز بارها تلاش کرده اند به فرودگاه نظامی دیرالزور حمله کنند ولی ارتش سوریه هر بار حملات آنها را ناکام گذاشته است.

ارتش و نیروهای مردمی سوریه از چند ماه پیش تاکنون در چارچوب حملات زمینی و هوایی خود به مناطق تحت کنترل گروه های تروریستی، پیشروی های فراوانی داشته و مناطق وسیعی را به کنترل خود درآورده اند.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان