کد خبر: ۲۶۱۲۷۲
تاریخ انتشار: ۵۲ : ۲۱ - ۱۶ فروردين ۱۳۹۵

پاسخ حسام‌الدین آشنا به کیهان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پایگاه اطلاع رسانی دولت نوشت: حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهوری به انتشار مطلب توهین آمیزی علیه خود در روزنامه کیهان واکنش نشان داد.

درپی درج مطلبی توهین آمیز در روزنامه کیهان خطاب به دکتر حسام الدین آشنا، که با تقطیع و استفاده از بخش ناقصی از یک پیام چند بخشی وی در یک شبکه اجتماعی صورت گرفته بود، مشاور فرهنگی رئیس جمهوری جوابیه ای برای این روزنامه ارسال کرده است که متن آن به شرح ذیل است:

برادر گرامی جناب آقای حسین شریعتمداری

نماینده مقام معظم رهبری در موسسه و مدیر مسئول محترم روزنامه کیهان
سلام علیکم
با عرض تبریک سال جدید و آرزوی صحت و سلامت
به عرض شریف می‌رساند در تاریخ شنبه 14فروردین 1395 در ستون طنز گفت و شنود با استفاده از بخش ناقصی از یک پیام چند بخشی که در یک شبکه اجتماعی مخابره شده بود، استفهام‌های انکاری و سخنان نه چندان شایسته و منصفانه‌ای مطرح شده است.
ضمن ارسال متن کامل پیام ارسالی که در خبرگزاری‌ها و سایت‌های مختلف نقل شده است.تقاضا دارم مطابق قانون مطبوعات این توضیح و متن ارسالی در اولین شماره و همان صفحه منتشر شود.

با تشکر از جنابعالی

«آقای اوبامامی تواند قبل از نوامبرآخرین بقایای جنگ سرد را نه فقط در کوبا که در خاورمیانه نیز پایان دهد . اوباما باید بداند ایران کوبا نیست؛ فیدل و رائولی هم در کار نیست.ایران شوروی نیست؛ گورباچف و یلتسینی هم در کار نیست. ایران چنان قدرتمند است که تمام انتخابات روسای جمهوری آمریکا از کارتر تا کنون به گونه‌ای تحت تاثیر ایران بوده است. ایران از لانه تا طبس کار دست کارتر داد و از تهدیدهای بوش تا تحریم های اوباما را پشت سرگذاشت. اگر استراتژی جنگ سرد- از هراس افکنی تا هزینه تراشی در رقابت های نظامی- برای فروپاشی شوروی موفق بود، اما ایران در سایه رهبری حکیمانه خود اجازه نخواهد داد "محاسبات در ذهن مسئولین عوض بشود و فکر مسئولین و اراده‌ی مسئولین در مشت دشمن قرار بگیرد"» .

نظرات بینندگان