کد خبر: ۲۶۱۳۶۶
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۱۲ - ۱۷ فروردين ۱۳۹۵
مجلس تعیین کرد:

شرایط تأمین نیروهای امریه در دستگاه‌های غیرنظامی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای شرایط تأمین نیروهای امریه در دستگاه‌های غیرنظامی را تعیین کردند.

به گزارش انتخاب، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه) پارلمان و در ادامه بررسی جزئیات لایحه دائمی شدن برخی احکام قوانین برنامه‌های پنجساله توسعه جمهوری اسلامی ایران، ماده 36 این لایحه را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس، در زمان صلح با تأیید ستاد کل نیروهای مسلح، قسمتی از نیاز دولت، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، نهادهای عمومی غیردولتی، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و فدراسیون‌های ورزشی و واحدهای تولیدی به نیروی انسانی دارای مدرک لیسانس و بالاتر با استفاده از خدمت مشمولان وظیفه مشروط به عدم ورود آسیب به آمادگی رزمی کشور و پس از گذراندن دوره آموزش نظامی تأمین می‌گردد. این نیازها از طریق وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به ستاد کل اعلام می‌شود.

مجلس مقرر کرد حقوق و مزایا و جیره استحقاقی در دوره خدمت از محل اعتبارات دستگاه به کارگیرنده تأمین می‌گردد. میزان دریافتی این قبیل افراد نباید در مجموع از حد مقرر در قوانین نیروهای مسلح تجاوز نماید.

خانه ملتی‌ها مصوب کردند که حداقل 50 درصد از نیروهای انسانی فوق که فارغ‌التحصیل دانشگاه هستند، باید در مناطق توسعه‌نیافته یا کمترتوسعه‌یافته کشور خدمت کنند.

همچنین در تبصره این ماده مقرر شد سهمیه مربوط به فدراسیون‌های ورزشی از طریق وزارت ورزش و جوانان و صرفاً برای استفاده قهرمانان ورزشی مدال‌دار کشوری و بالاتر و سهمیه واحدهای تولیدی از طریق دستگاه‌های اجرائی ذی‌ربط اختصاص می‌یابد.
منبع: فارس
نظرات بینندگان