کد خبر: ۲۶۱۴۵۲
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۱۸ - ۱۷ فروردين ۱۳۹۵

اطلاعات 49 میلیون شهروند ترکیه فاش شد

هکرهایی که دست به این کار زده اند، انگیزه های سیاسی داشته و مخالفت خود را با سیاست های رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه با این روش اعلام و تاکید کردند که کشور ترکیه به سوی فلاکت پیش می رود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
اطلاعات شخصی 49 میلیون و 611 هزار و 709 شهروند ترکیه در اینترنت فاش شد.

به گزارش انتخاب به نقل از پایگاه خبری «دیکن»، هکرهایی که دست به این کار زده اند، انگیزه های سیاسی داشته و مخالفت خود را با سیاست های رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه با این روش اعلام و تاکید کردند که کشور ترکیه به سوی فلاکت پیش می رود.

بر پایه این گزارش، اطلاعات شخصی اردوغان، عبدالله گل رئیس جمهور سابق و احمد داود اوغلو نخست وزیر ترکیه نیز منتشر شده است.

در اطلاعاتی که از این طریق در اینترنت منتشر شده می توان به نام و نام خانوادگی افراد، شماره های ملی، آدرس، تاریخ تولد، اسامی والدین و برخی دیگر از اطلاعات شخصی دست یافت که کارشناسان عقیده دارند از این طریق حریم شخصی و امنیت نزدیک به 70 درصد از جمعیت ترکیه به خطر افتاده است.

به عقیده کارشناسان، افشای این اطلاعات دو سوم مردم ترکیه را در معرض کلاهبرداری های اینترنتی و سرقت هویت قرارداده است.

کارشناسان معتقدند: این اقدام ضدامنیتی می تواند برای سران ترکیه مشکلات عدیده ای ایجاد کند؛ کشوری که در زمان کنونی درگیر مسایل داخلی از جمله پ.ک.ک و همکاری با داعش بوده و مشکلات فراوان اجتماعی و امنیتی را با خود همراه کرده است.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان