کد خبر: ۲۶۱۶۶۳
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۷ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۵

رکورد جدید ملک سلمان؛ وقتی پادشاه از روی کاغذ غلط می‌خواند

تلویزیون رسمی سعودی روز سه‌شنبه سخنان سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان در جمع وزیر مسکن و دیگر مسئولان بخش دولتی و خصوصی مسکن این کشور را پخش کرد که نکته قابل توجه این بود که سلمان در این سخنرانی 152ثانیه‌ای که از روی کاغذ می‌خواند، چهار بار کلمات را اشتباه گفت و چهار جمله‌ نامفهوم بر زبان راند
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دستاوردهای پادشاه قاطعیت و امید (نام جنگ سعودی علیه ملت یمن) تنها به عرصه نظامی و جنگ‌آوری منحصر نمی‌شود، ملک سلمان در زمینه خطابه و سخنرانی هم ید طولایی دارد.

تلویزیون رسمی سعودی روز سه‌شنبه سخنان سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان در جمع وزیر مسکن و دیگر مسئولان بخش دولتی و خصوصی مسکن این کشور را پخش کرد که نکته قابل توجه این بود که سلمان در این سخنرانی 152ثانیه‌ای که از روی کاغذ می‌خواند، چهار بار کلمات را اشتباه گفت و چهار جمله‌ نامفهوم بر زبان راند.

به گزارش «انتخاب»؛ ملک سلمان در این سخنان که از شبکه الاخباریه پخش می‌شد، به وجود بحران مسکن در عربستان اعتراف کرد. موفقیت بزرگ سلمان در این بود که بحران فراموشی‌اش را از یاد برد و توانست از روی برگه‌هایی که در دست داد، به ایراد سخن بپردازد و البته تنها چهار غلط در سخنانش بود و چهار جمله‌ از سخنانش قابل فهم نبود.

آن‌طور که تصاویر پخش‌شده از تلویزیون رسمی عربستان نشان می‌دهد، به‌وضوح مشخص است که ملک سلمان هنگام خواندن این متن آشفته به نظر می‌رسد به‌طوری که حتی یک بار هم در طول دو دقیقه و نیم سخنرانی، چشمانش را از روی کاغذهایی که در دستش بود، برنداشت که نشان می‌دهد این سخنان را فرد دیگری نوشته و به پادشاه سعودی داده تا شاید وی این بار موفق به خواندن شود که البته این بار هم ناکام ماند چرا که چهار بار کلمات را اشتباه خواند و چهار جمله نامفهوم هم بر زبان جاری کرد تا میزان اشتباهات و اغلاط در سخنرانی ملک سلمان به هشت اشتباه برسد.

پادشاه سعودی پس از پایان این سخنرانی با خمیازه کشیدن نشان داد از آنچه خوانده، احساس خستگی می‌کند.
منبع: تسنیم
نظرات بینندگان