arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۶۱۷۲۹
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۰۸ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۵

خداحافظی کروش از تیم ملی و فروش بالای فیلم"من سالوادور نیستم"از موارد نقض برجام است!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
روزنامه ایران در مطلبی طنز به مخالفان برجام پرداخت.

به گزارش انتخاب، در این مطلب آمده است:
این روزها با لشکر انبوهی از شرلوک هولمزهای وطنی در رسانه ملی و روزنامه توپخانه و باقی رسانه‌های غیر زنجیره‌ای مواجه هستیم که ذره‌بین به دست گرفته‌اند و مواردی را به نام نقض برجام کشف کرده و تحویل می‌دهند. تا شما فرصت کنید که مورد مکشوفه را خوب بررسی کنید و متوجه شوید که اساساً ربطی به برجام ندارد یا اصلاً نقضی در کار نیست، دوستان خلف وعده جدیدی را رو می‌کنند. بزنیم به تخته ارتشی زبده از کارشناس‌های اقتصادی با تخصص زیرشاخه سوئیفت هم ساماندهی شده تا برقرار نشدن سوئیفت را لحظه به لحظه گزارش دهند. اینکه این دوستان در دولت هاله نور و زمانی که سوئیفت قطع می‌شد کجا بودند یکی از پرسش‌های اساسی این روزهاست که البته در بین انبوه موارد مکشوفه از نقض برجام گم و گور می‌شود:

1- اعلام مجدد کی روش مبنی بر خداحافظی از تیم ملی از موارد نقض برجام است. بر اساس فکت شیت قرارداد جناب پرتغالی ایشان باید تا پایان جام جهانی روسیه ایران را همراهی کند اما از آنجایی که امریکایی‌ها از اول قصد شان نقض برجام بوده می‌خواهند هر طوری هست کی روش به جام جهانی روسیه نرود اما برای جام جهانی قطر دوباره به تیم ملی برگردد. دولت اعتدال که این همه از تأثیر برجام بر زندگی مردم سخن می‌گوید در برابر این نقض آشکار چه توضیحی دارد؟  البته شرلوک هولمزهای کارشناس درباره اینکه استعفای افشین پیروانی هم در حیطه نقض برجام می‌گنجد یا نه سکوت اختیار کرده و گزاره «ما دو تا استعفا دادیم» را کاربردی تر می‌دانند....

2- فروش بالای فیلم کمدی «من سالوادور هستم» و رقابت شانه به شانه فیلم «ابد و یک روز» با «بادیگارد» حاتمی کیا از موارد آشکار نقض برجام است. اگر قرار بود سانتریفیوژ‌ها نچرخند و چرخ زندگی مردم هم نچرخد و سوئیفت هم وصل نشود و فیلم حاتمی کیا هم نجومی نفروشد خب همان تحریم بودیم که بهتر بود. آقایان جنتی و ایوبی باید پاسخگو باشند که چرا برجام در رویکردهای فرهنگی مردم تغییر محسوسی ایجاد نکرده است.

3- قطع یارانه 24 میلیون نفر از هموطنان از موارد خیلی آشکار نقض برجام است! با توجه به هراس دوستان از سونامی وعده یارانه 250 هزارتومانی، در اقدامی عجولانه و مقابله به مثلی از سر استیصال، قرار شده یارانه میلیون‌ها نفر به بهانه‌های واهی قطع شود که مغایرتی صریح با بند 4 از تبصره 8 ماده 6 برجام دارد.(حالا شما برو بخون. اگه نبود آونوقت!) این دوستان خیال می‌کنند سال 96 در راه نخواهد بود و دوباره همدیگر را نخواهیم دید. فکر می‌کنند برجام زبان مان لال وحی منزل است اما کور خوانده‌اند. بذارید عموترامپ بیاد...

4- گل لایی کریس رونالدو به بارسلونا  و  پیروزی رئال در ایالت جدایی طلبان از موارد قطعی نقض برجام است. در عین حال نوع بازی پرسپولیس در دربی  هفته آینده هم بدون شک از موارد قطعی نقض برجام خواهد بود.(همینه که هست)
نظرات بینندگان