کد خبر: ۲۶۱۷۳۳
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۰۹ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۵

وزیری که رکورد سفر را در کشورش شکست

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
جان کری وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه پس از ورود به بحرین، رکورد بیشترین مسافرت وزرای امور خارجه آمریکا را شکست.

به گزارش انتخاب به نقل از آسوشیتدپرس، بر اساس گزارش های منتشر شده، سفر کری به بحرین باعث شد وی رکورد یک میلیون و 60 هزار مایل مسافرت را به عنوان دیپلمات ارشد آمریکا بشکند. رکورد پیشین متعلق به کاندولیزا رایس با یک میلیون و 59 هزار مایل مسافرت بود. رایس در زمان جرج بوش رئیس جمهور پیشین آمریکا، سمت وزیر امور خارجه را به عهده داشت.

در حالی که 10 ماه به پایان دوران ریاست جمهوری باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا باقی مانده است، کری همچنان به ادامه برنامه سفرهای فشرده خود مصمم است. وی روز سه شنبه گذشته از نیویورک به خاورمیانه فت. وی قصد دارد اواخر هفته کنونی به ژاپن سفر کند.

بر اساس برآوردهای انجام شده، کری تا پایان دوران مسئولیت خود به عنوان وزیر امور خارجه آمریکا قادر خواهد بود میزان سفرهای انجام شده خود را صدها هزار مایل افزایش دهد.

کری از ماه فوریه سال 2013 که سمت وزیر امور خارجه‌ آمریکا را به عهده گرفت، تا کنون بیش از 2300 ساعت (برابر با 96 روز) را در آسمان کرده است.

همچنین بر اساس آمارهای اعلام شده، کری تا کنون به 80 کشور جهان سفر کرده است. 
سفر کری به منامه، نخستین سفر یک وزیر امور خارجه آمریکا به بحرین از زمان وقوع اعتراضات گسترده در این کشور در سال 2011 شمرده می شود.
نظرات بینندگان