کد خبر: ۲۶۱۷۵۷
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۱ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۵

موافقت مقامات قبرس با تحویل هواپیماربای مصری

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مقامات قبرس با تحویل تبعه مصری که هواپیمای مسافری مصر با ۷۲ سرنشین را به تغییر مسیر به این کشور واداشته بود، موافقت کردند.

به گزارش انتخاب به نقل از الیوم السابع، مقامات قبرس با درخواست قاهره مبنی بر تحویل تبعه مصری که به ربودن هواپیمای مسافربری این کشور و تغییر مسیر آن به قبرس متهم است، موافقت کردند.

در همین راستا یک مسئول دولتی مصر از آغاز اقدامات قانونی برای تحویل گرفتن «سیف الدین مصطفی محمد» تبعه ۵۸ ساله این کشور خبر داد.

لازم به ذکر است که این تبعه مصری روز ۲۹ مارس گذشته هواپیمای مسافری مصر با ۷۲ سرنشین را با تهدید کمربند انفجاری که بعدا معلوم شد دروغی بوده است مجبور به تغییر مسیر به سمت قبرس کرد. این هواپیما از اسکندریه به سمت قاهره در حال پرواز بود.

رباینده هواپیمای مصری А۳۲۰ که در نهایت در فرودگاه لارنکا قبرس فرود آمده بود توسط نیروهای امنیتی قبرس بازداشت شد. طبق این گزارش وزارت خارجه قبرس نام این هواپیما ربا را سیف الدین مصطفی اعلام کرد که پس از آزاد کردن تمام سرنشینان، خود را تسلیم پلیس کرد.

وی در تحقیقات پلیس اعلام کرد که به منظور دیدار همسر و فرزندانش که ۲۴ سال بود آنها را ندیده است دست به ربودن هواپیما زده است.
منبع: مهر
نظرات بینندگان