کد خبر: ۲۶۱۹۵۸
تاریخ انتشار: ۱۷ : ۲۱ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۵

ویزای هیات ایرانی برای سفر به عربستان صادر شد

سرپرست حجاج ایرانی با بیان اینکه گزارش مستند و تحقیقی فاجعه منا آماده شده است و این هفته منتشر می شود از صدور ویزای هیات ایرانی برای سفر به عربستان و رایزنی پیرامون حج 95 خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حجت الاسلام والملسمین قاضی عسگر در حاشیه مراسم بزرگداشت شهدای منا در مسجد امام حسن عسگری پردیسان قم گفت:گزارش مستند و تحقیقی فاجعه منا آماده شده است و این هفته منتشر می شود.

به گزارش «انتخاب»، وی ادامه داد: مستندات و اطلاعات کافی در این باره جمع آوری شده است و در این گزارش به مباحث حقوقی ، پیگیری امور مربوط به شهدای منا و تمهیدات لازم برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی پرداخته شده است.

سرپرست حجاج ایرانی درباره پرداخت دیه به خانواده های شهدای منا گفت: عربستان پرداخت دیه را نفی نکرده و صحبت از پرداخت دیه بوده است که نحوه اجرای انرا باید توافق کرد و ان شاءالله دیه به خانواده های شهدا پرداخت شود.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسگر گفت: مسائل حقوقی این فاجعه را وزارت خارجه ، دادستانی و سازمان حج و زیارت و بعثه پیگیری می کنند و نتایج ان به اطلاع مردم خواهد رسید.

سرپرست حجاج ایرانی درباره حج امسال هم گفت: مذاکره با طرف عربستانی بیست و شش فروردین انجام می شود و نوزدهم فروردین ویزای هیئت مذاکره کننده ایرانی صادر شده است.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسگر گفت: در صورت نتیجه مطلوب در این مذاکره به مردم اطلاع رسانی می شود و کسانی که نوبت تشرفشان رسیده باید باتوجه به کمبود زمان به سرعت در کاروانها ثبت نام کنند و مقدمات برنامه ها و آموزش حجاج آغاز شود.

سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به برخی نگرانی ها در جامعه درباره حج امسال تصریح کرد: مردم مطمئن باشند اگر تصمیم داشته باشیم امور حج را با توافقی که صورت خواهد گرفت انجام دهیم ، برای آنچه که با آن روبرو خواهیم شد برنامه ریزی کرده و مرحله به مرحله به مردم اطلاع رسانی می شود.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسگر همچنین در مراسم بزرگداشت شهدای منا در مسجد امام حسن عسکری (ع)پردیسان قم آخرین اقدامات انجام شده درباره فاجعه منا ، و سقوط جرثقیل در مسجد الحرام را تشریح کرد .
نظرات بینندگان