کد خبر: ۲۶۱۹۶۴
تعداد نظرات: ۸۲ نظر
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۰۷ - ۲۱ فروردين ۱۳۹۵

احمدي‌نژاد: من نوكرتر هستم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پنجشنبه نوزدهم فروردین، هوای آمل ابری و خنک است. تعطیلات نوروز به پایان رسیده و مسافران نوروزی دیگر در شهر و جاده‌های اطراف دیده نمی‌شوند. مردم شهر نیز کار و فعالیت روزمره خود را آغاز کرده‌اند. امروز اما عده‌ای در شهر منتظر میهمان هستند؛ محمود احمدی‌نژاد. او قرار است در مراسم گرامیداشت شهدای مدافع حرم استان مازندران برای آنها سخنرانی کند. احمدی‌نژاد که بارها با عنوان رئیس‌جمهور به این شهر آمده بود، حالا فقط با یک عنوان حقوقی که در زیر پلاکاردهای کمی که در شهر نصب شده‌اند دیده می‌شود، به آمل می‌آید: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام. مراسم ساعت ١٦ به وقت رسمی آغاز می‌شود. ساعت حدود ١٢ ظهر در اطراف مصلای قدس آمل همه‌چیز عادی است و مردم به فعالیت خود مشغول هستند. مردم در رفت‌وآمد هستند و پلاکارد و عکس رئیس دولت سابق توجه همه را جلب نمی‌کند. عده‌ای جوان در داخل مصلا مشغول نصب عکس شهدای مدافع حرم هستند و برای پذیرایی کیک و آبمیوه آماده کرده‌اند. 
بیانیه اعتراضی جمعی از مردم آمل

اما به نظر نمی‌رسد بشود همه اتفاقات این سخنرانی را در اطراف مصلای آمل جست‌وجو کرد. در چند روز گذشته، خبر حضور رئیس‌ دولت سابق در آمل باعث شد، جمعی از مردم مازندران با تشکیل کمپینی به نام «سال‌های سخت احمدی‌نژادی را فراموش نمی‌کنیم» و امضای یک بیانیه مراتب اعتراض خود را به مدیریت هشت‌ساله او و همکارانش در دستگاه اجرائی اعلام کنند و هشدار خود را درباره خطر بازگشت پوپولیسم بیان کنند. سایت انتخاب نوشت این بیانیه به امضای صدها نفر از شهروندان مازندرانی رسیده و در آن نام بسیاری از خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران و استادان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و اهالی ادب و هنر و فرهنگ مازندرانی به ‌چشم می‌خورد که اعتراض خود را به حضور احمدی‌نژاد اعلام کرده‌اند. در قسمتی از این بیانیه آمده است: «ما جمعی از شهروندان استان مازندران با امضای این طومار مراتب اعتراض خود را به ایشان به عنوان سرحلقه یک سیستم مدیریتی که کشور را در داخل به ورطه رکود تورمی و فساد سازمان‌یافته و علم گریزی سوق داد و در سیاست خارجی نیز با اتخاذ تصمیمات خلق‌الساعه و افراط‌گرایانه موجبات تحمیل ظالمانه‌ترین تحریم‌ها و انزوای کشور و خطر بروز جنگ را فراهم آورد، اعلام می‌داریم و معتقدیم شهدا متعلق به آحاد ملت می‌باشند و پیش از حضور در جوار پیکر پاک و خانواده معزز آنها می‌بایست مرزبندی افراد با مفسدین اقتصادی و غارت‌کنندگان بیت‌المال مشخص باشد». اما سایت دولت بهار که از سوی حامیان رئیس‌جمهور سابق اداره می‌شود، امضا‌کنندگان را از مفسدان اخلاقی و مسافران «پاتایا» که یکی از شهرهای تفریحی و گردشگری در تایلند است، خوانده است. اما کانال تلگرامی «آمل کلام» اسامی امضا‌کنندگان این کمپین را منتشر کرده است. مرداد سال گذشته بود که محمود احمدی‌نژاد در «همایش تبیین مبانی و آرمان‌های انقلاب» که در دانشگاه ایرانیان که خود ریاست آن را بر عهده دارد، از تشکیل کارگروه‌های استانی برای بازخوانی آرمان‌های امام(ره) خبر داده بود. او گفته بود: «خوشبختانه از یک‌سال‌ونیم قبل کارگروه‌هایی تشکیل شده و این موضوعات به بحث گذاشته شده و مختصر ارتباطاتی هم در استان‌ها تنظیم شده است». شرکت‌کنندگان در این همایش به شش کارگروه تقسیم شده بودند: کارگروه‌های «سیاسی و بین‌الملل»، «رسانه»، «استان‌ها»، «پشتیبانی»، «اقتصاد» و «اندیشه». شکل تشکیلاتی کارگروه‌ها این‌طور است که کارگروه اصلی در تهران و کارگروه استان‌ها ذیل مرکز اداره می‌شوند. هر کدام هم در مراکز استان‌ها شاخه‌های شهرستان‌های خود را دارند. شیوه شکل‌دهی این کار تشکیلاتی نشان‌دهنده عزم جدی «احمدی‌نژاد» برای ورود به عرصه سیاست است. شیوه کاری که «ثمره‌هاشمی»، از نزدیکان رئیس‌ دولت سابق شاه‌بیت آن را نقد سیاست خارجی دولت فعلی می‌داند که باید در دستور کار دائمی کارگروه‌های سیاست در استان‌ها باشد. 

فرماندار آمل: نه دعوت شده‌ام و نه می‌روم

سفر اردیبهشت‌ سال پیش محمود احمدی‌نژاد به مازندران و شهر بابل نیز خبرساز و جنجالی شده بود. حضور فرماندار وقت بابل در این مراسم و شنیدن شعارهای ضددولت و تکه‌پرانی‌های احمدی‌نژاد خطاب به دولت یازدهم، در نهایت باعث برکناری «رجب ملایی‌رئیسی»، فرماندار بابل شد. در تماس روزنامه «شرق» با معاون فرماندار آمل، او دلیل برکناری فرماندار بابل را نه‌فقط شرکت در مراسم سخنرانی رئیس‌‌دولت سابق، بلکه حضوریافتن در جلسه خصوصی‌ای که احمدی‌نژاد و اطرافیان او حضور داشتند عنوان کرد. او همچنین درباره حضور احمدی‌نژاد در آمل گفت: «ما با حضور او و شرکت در مجلس یادبود شهدا هیچ مشکلی نداریم، چون این مراسم در مصلا و محوطه مسقف برگزار می‌شود، نیاز به مجوز هم ندارد و ما تمام تدابیر امنیتی را برای برگزاری آن انجام داده‌ایم».

احمد منفرد، فرماندار آمل نیز چند روز پیش در گفت‌وگو با پایگاه خبری «مازندومه» مازندران، درباره اینکه آیا در این مراسم شرکت می‌کند، گفته بود: «من نه دعوت شده‌ام و نه حضور خواهم داشت».
سفر پسانوروزی بدون مشایی

ساعت ١٦ است، حضور نیروی‌های انتظامی در جلوی مصلا زیاد شده است. آنها آرام مردم و ماشین‌ها را که پلاک‌های آن نشان می‌دهد همه آنها برای آمل نیستند هدایت می‌کنند. اتوبوسی درست روبه‌روی در اصلی مصلا خانم‌هایی را که پلاکاردهایی در دست دارند پیاده می‌کند. راننده آن در جواب این سؤال که از کجا آمده‌اند، ترافیک و پلیس را بهانه می‌کند و در اتوبوس را می‌بندد. مغازه‌دارهای اطراف مصلا درهای شیشه‌ای مغازه را بسته‌اند و از پشت آن مردم را نگاه می‌کنند. در داخل مصلا، جلوی دفتر امام‌جمعه شلوغ است. مردم یا نامه‌ای در دست دارند یا دنبال کاغذی می‌گردند که چیزی بنویسند. پیرزنی با لباس محلی از مردم سؤال می‌کند که چه خبر است اما در آن شلوغی جوابی نمی‌شنود. خانم دیگری درحالی‌که گریه می‌کرد گفت دخترم ١٨ روز است که در انتظار بستری‌شدن در بیمارستان شهر است، برای احمدی‌نژاد نامه نوشته‌ام که او را بستری کند اما نمی‌دانم به چه کسی باید بدهم. فردی در جمع به او می‌گوید بهتر است به شورای شهر یا نماینده مجلس نامه بنویسی. زن اما با گریه می‌گوید برای من فرقی ندارد به که نامه بنویسم، فقط می‌خواهم دخترم خوب شود. دو خواهر با آرایش غلیظ هم به مصلا آمده‌اند. وقتی کاغذی به آنها داده شد که نامه‌ای به احمدی‌نژاد بنویسند، گفتند نمی‌دانیم چه بنویسم، ما فقط آمده‌ایم، هرکس دیگر هم بود، می‌آمدیم. 

مردم همچنان در جلو مصلا منتظر احمدی‌نژاد هستند، اما ماشین او از در پشتی داخل حیاط مصلا می‌شود و جلوی دفتر امام‌جمعه شهر می‌ایستد. مردم هم به سمت ماشین هجوم می‌آورند و شعار می‌دهند «شعار هرچی مرده، احمدی برمی‌گرده». احمدی‌نژاد برای آنان دست تکان می‌دهد، با تعداد کم محافظانش وارد دفتر امام‌جمعه می‌شود.

درون مصلا پر شده است، در کنار عکس شهدای مدافع حرم، تصاویر بزرگ آیت‌الله جوادی‌آملی و آیت‌الله حسن‌زاده‌آملی دیده می‌شود. جایگاهی را شبیه سنگر درست کرده‌اند که یک موتورسیکلت هم در آن وجود دارد. در دست عده‌ای از مردم پلاکاردهای انتخاباتی احمدی‌نژاد در سال ٨٤ دیده می‌شود، احمدی‌نژاد با چهره‌ای جوان که کودکی را در بغل دارد یا رفتگری که دستش را به سمت او که در ماشین در حال حرکت است، دراز کرده. فردی هم عکس احمدی‌نژاد را بالای سر خود گرفته است که روی آن نوشته شده «تکرار تو، تکرار رجایی» که یادآور شعاری است که اسفند سال گذشته در انتخابات مجلس بارها شنیده شد.  احمدی‌نژاد وارد جایگاه می‌شود و جمعیت شروع به شعاردادن می‌کنند. «احمدی دلاور پیرو خط رهبر» و «صل‌ علی محمد یاور رهبر آمد». احمدی‌نژاد برای آنان دست تکان می‌دهد و نامه‌هایی که مردم به دست او می‌رسانند را همان لحظه می‌خواند. علی‌اکبر جوانفکر و حمیدرضا بقایی، معاون از زندان آزاد‌شده او و همچنین عبدالرضا شیخ‌الاسلامی، رئیس دفتر و وزیر کار برکنار‌شده، احمدی‌نژاد را همراهی کرده‌اند. علیرضا و مهدی، پسران احمدی‌نژاد، نیز در مراسم حضور دارند، اما از اسفندیار رحیم‌مشایی، یار غار مازنی او خبری نیست. قبل از شروع سخنرانی احمدی‌نژاد، مداحی شروع به خواندن شعری در وصف شهدای مدافع حرم می‌کند که در یکی از بیت‌های آن می‌گوید: «شیعه فهمید که عمارشدن آسان نیست، چاره کار نیویورک یا لوزان نیست» و در شعری دیگر با طعنه می‌خواند: «کاش بعضی‌ها بصیرت داشتند، دست در دست ولایت داشتند». 

بعد از مداحی کلیپی که از طرف «نصر تی‌وی» تهیه شده است، پخش می‌شود که در نیمه‌ رها می‌شود. مجری مراسم از حضور احمدی‌نژاد در شهرشان تشکر می‌کند و او را با این عنوان برای سخنرانی دعوت می‌کند: «مردی برای تمام فصول انسانیت».

ابعاد انسانی با چاشنی شستن زباله‌ها

احمدي‌نژاد جلوی میکروفون می‌آید و می‌گوید که می‌خواهم از ابعاد انسانی صحبت کنم. او گفت: «انسان‌ها در طول تاریخ به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند؛ ابتدا کسانی هستند که بعد آسمانی خود را در بعد حیوانی خود به کار می‌گیرند و همه چیز را در خدمت امیال و غرایز قرار می‌دهند.

این‌گونه انسان‌ها همه‌چیز از جمله ثروت، قدرت، آزادی و رسانه‌ها را برای خود می‌خواهند و بقیه باید مطیع باشند. می‌خواهند مطلق بر همه حاکم باشند. این گروه برای نابود‌کردن حق ملت‌ها نقشه می‌کشند و فیلم می‌سازند. این گروه با ارزش‌های الهی به نام ارزش‌های الهی و انسانی انحصار دیکتاتوری تحمیل به ملت‌ها رفتار می‌کنند، از دین و اهداف دین برای ارضای امیال حیوانی استفاده می‌کنند، دین‌فروشی می‌کنند و همه‌چیز را برای بُعد حیوانی خود می‌خواهند».احمدی‌نژاد افزود: «استعمارگران ٤٠‌ میلیارد دلار سرمایه‌ دارند اما باز دستشان در جیب کشورهای دیگر است. از دانش اجتماعی و روان‌شناسی اجتماعی برای جنگ و تفرقه و کینه‌جویی برای کشتار مردم و تسلط بر دیگران استفاده می‌کنند. جنگ میکروبی امروز وجود دارد. میکروب‌ها را در آزمایشگاه پرورش می‌دهند، پخش می‌کنند تا در دنیا پادزهر آن را بفروشند. کسانی که وجه حیوانی را غلبه دادند، دنبال جنگ و کشتار هستند؛ البته به ظاهر شعار مردمی‌تری می‌دهند». 

او در ادامه گفت: «اگر عناصر وابسته و زیر نظر آنها زشت‌ترین کارها را انجام بدهند، قوانین را زیر پا بگذارند، آشوب به پا کنند و تجاوز کنند می‌شود آزادی‌خواهی، اما اگر کسی اعتراض کند که باید در کارتان منطق باشد، می‌شود ضدآزادی. اگر کسی علیه سلطه و غارت اعتراض کند به او می‌گویند دیکتاتور و افراطی است. یکی اگر بگوید اموال ملت برای ملت است و اموال هرکس برای خودش است و چرا دستت را در جیب ملت کرده‌اید، این می‌شود ضدآزادی و تندرو و جنگ‌طلب».مردی بلندقامت از میان جمعیت بلند می‌شود و به سمت جایگاه می‌رود و بلند می‌گوید: «آقای احمدی‌نژاد شما اینجا تشریف آورده‌اید، قدمتان سر چشم ما، اما فقط این را بگویید که ما در برجام پیروز شدیم یا نه؟» همه در مصلا برای او دست می‌زنند. احمدی‌نژاد هم می‌گوید: «این را از من نپرس، از مردم بپرس».احمدی‌نژاد در ادامه سخنرانی خود گفت: «ملت ایران تا حاکم‌شدن توحید و عدالت بر سرتاسر عالم، دست از انقلاب و مسیر خود برنمی‌دارد. خواب تسلط بر ایران، به‌ذلت‌کشیدن این ملت بزرگ هیچ‌وقت تکرار نمی‌شود. اصل انقلاب حرکتی آسمانی و جهانی است و کسی نمی‌تواند آن را متوقف کند. این ملت ایران است. صدها سال است ملت ایران پرچم‌دار علم و فرهنگ بوده است. حالا اگر در مسير رودخانه عظیم ملت ایران و دور از چشم شهرداري و مأمورين قسر در مي‌روند و چند کامیون زباله خالی مي‌كنند! حالا اگر كسي نگاه كوتاهي داشته باشد و بگويد اينجا همش زباله است و خيال كند اتفاقي افتاده است؛ نه بابا. اين رودخانه عظيم به‌زودی همه این زباله‌ها را كنار خواهد زد و حقيقت ملت ايران را به جهان نشان خواهد داد».

احمدی‌نژاد: من نوکرتر هستم

سخنرانی از نیمه گذشته است، مردم کم‌کم خسته شده‌اند یا با گوشی خود بازی می‌کنند یا سلفی می‌گیرند و عده‌ای نیز مصلا را ترک می‌کنند. اما احمدی‌نژاد سر در کاغذهای خود دارد و می‌گوید: «حالا نگاه تاریخی به این قضیه انسانی بیندازیم». یک نفر در جمعیت بلند آه می‌کشد. احمدی‌نژاد می‌گوید: «واقعا خسته شده‌اید؟ از ساعت چند اینجا هستید؟ ٢؟ ٣؟ از کجا آمدید؟ بهشهر؟ بابل؟ و شعار معروفش را تکرار می‌کند؛ کی خسته‌اس؟» احمدی‌نژاد می‌گوید: «من از شما دو خواهش کنم، اول اینکه شماها همه ١٦ سیلندر و دو سوپاپ هستید و من تک‌سیلندر. من مخلص همه شما هستم می‌خواهم با هم به آمل بیاییم. دوم اینکه وقتي امام ما با آن عظمت فرمودند من خادم ملت هستم، و رهبري عزيزمان با آن عظمت فرمود من نوكر مردم هستم، من چه مي‌توانم بگويم، من می‌خواهم بگویم که من نوکرتر هستم، پس اجازه بدهید من کار خود را که سخنرانی است انجام دهم و چند دعا کنم. سخنرانی که تمام می‌شود، مردم به سمت احمدی‌نژاد هجوم می‌آورند، محافظان او را به سمت اتاق پشت جایگاه می‌برند و ماشین احمدی‌نژاد جلوی در دفتر امام‌جمعه است و مردم دوربین‌به‌دست منتظر او هستند، تیم حفاظتی به‌سختی او را سوار ماشین می‌کنند. مردم به دنبال ماشین او می‌دوند و عکس می‌گیرند. عده‌ای هم در جلوی ماشین شعار می‌دهند: احمدی‌،احمدی قول بده برمی‌گردی و ‌ای سرباز ولایت منتظر تو هستیم. بالاخره ماشین احمدی‌نژاد خود را به خیابان اصلی می‌رساند و پلیس او را به سمت جاده هراز هدایت می‌کند. سفرهای عضو تشخیص مصلحت نظام ادامه خواهد داشت. او قرار است پنجشنبه این هفته هم به ملارد برود.

*شرق

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۸۲
در انتظار بررسی: ۱۹
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
26
218
واقعا" چه میشه گفت ؟؟؟ این همه فشار در دولت قبلی به مردم وارد شد
پاسخ ها
ناشناس
| Italy |
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
در جامعه فقرزده یکی از مخاطرات پوپولیست است که با دادن وعده‌های دروغین به توده‌های مردم فقیر سعی می‌کند به قدرت برسد و وقتی به قدرت رسید عملا به مردم پشت کرده و به زیانشان عمل می‌کند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
این آقا عشق قدرت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
این آقا در دور دوم خودش و حتی برای تبلیغات مشایی می گفت که دوران زمستان به پایان میرسد و بعد گفت که بهار در راه است. بیچاره یادش نمیومد که قبلشم خودش رییس جمهور بوده.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
اگر پول بد است پس چرا دست از آن برنمي داريد.
پول ها را ول كنيد تا مردم عادي نيز به آن دسترسي راحتري داشته و زودتر از شما ها نيز از آن دل چركين مي شوند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
23
165
احمدی نژاد در صدا و سیما ممنوع التصویر است
شما تبلیغش میکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
16
134
سلام. انتخاب از الان میخوای عکس این آقا تو سایتت باشه و ما رو بلرزونی تا کی؟ بزار این یه سال باقی مانده لذت روحانی رو ببریم. کاری نکن دیگه مجبور بشیم نگاه نکنیم سایتتو
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
احمدی نژاد در مدت 8 سال کارهای بزرگی انجام داد و دقیقا دست میگذاشت روی خواسته مردم از جمله مسکن مهر. ولی توی این سه سال خداوکیلی من از دولت روحانی چیزی ندیدم که نتیجه ملموس داشته باشه. مثلا مسکن، حقوق کارمندان، بیکاران و غیره.
اشنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
296
42
این حربه ها فایده نداره سایت انتخاب. مردم از دل و جان احمدی نژاد را دوست دارند. و شما از استقبال مردم امل ترسیدید
پاسخ ها
صادق
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
مثل چی ترسیدن... به حول و ولا افتادن...
saeid
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
مرد م رو تعر یف کن ؟بگو خودت دوست داری جمع نزن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
شما نمیتونی از طرف مردم صحبت کنی.اینجا فقط نظر خودتو بنویس.
ک م
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
2600 نفر استقبال زیادیه؟!!
ساحل
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
احتمالا از 7 8 ده تا شهرای اطرافشم آدم جمع کردن تا شده 2000 نفر خخخخ
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
14
120
سلام خدا رحم کنه با پو پو لیسم این آقا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
25
146
احمدی نژاد دیگر منتخب مردم نخواهد بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
10
125
خدا به داد مردم برسه. جوونی ما که تو دوران ریاست جمهوری ایشون سوخت شد.
جوون 35 ساله با مدرک لیسانس و فوق لیسانس نه کار داریم نه ازدواج کردیم اونوقت ازمون انتظار دارن تو صحنه باشیم و وظیفمون که رای دادنه رو انجام بدیم.
انتخاب اگه مردی منتشر کن.تو که همیشه پیامهامو ندید میگیری
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
7
53
تر کیه ؟
پریسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
6
139
ما نوکر نمیخوایم
ما عزت میخوایم
پاسخ ها
باشناس
| - |
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
همچون عزتي که روحاني به ايراني و پاسپورت ايراني داد؟!!!!!!
ناشناس
| Estonia |
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
ندارید ؟مخصوصا شما خانم ها؟
عادلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
7
115
استرس بازگشت ا احمدی نژاد واقعا" کشنده است !
پاسخ ها
باشناس
| - |
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
به دشمنان بگوييد از ما در استرس باش و با اين استرس بمير
ناشناس
| Italy |
۰۲:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۳
دهن کجی به ملت به پایان خواهد رسید...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
4
57
چي بگم ؟
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
4
62
ای خداااااااااااااااااااا ؟‌؟؟؟‌
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
7
93
اقای احمدی نژاد و اطرافیانش باید بدانند مردم به عقلانیت رای میدهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
8
110
نوکر و خس و خاشاک گفتن ؟ نوکر و قطعنامه دون گفتن ؟ نوکر و این همه خسارت
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
3
68
کلا هرجای سایت رو نگاه میکنیم اسم احمدی نژاد رو میبینیم!!!
مردم هم نخوان به ایشون رای بدن اینقدر که شما اسمش رو دارید توی سایتتون میارید و ازش خبر کار میکنید رای میدن!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
خوب سایت داره علاج قبل از حادثه میکنه دیگه میخواد واسش جوسازی منفی را بندازه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
4
76
خارج از شوخی و فارغ از حملات تند و نقدهای تیز و احساسی این اقا، واقعاّ کسی نمی تواند یک بار از این آدم خیلی جدی چندتا سؤال بپرسد که او هم بدون مزه پرانی و مسخره کردن پاسخ دهد؟
واقعاّ چنین شخص یا نیرویی نیست؟ اصلا کسی یادش میاد این آقا به سؤالات جدی مثل یک مسئول جواب داده باشد؟؟؟
پاسخ ها
فرهاد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
این آقا خیلی جدی در همان اول کار روحانی را به مناظره خواند و پاسخ نشنید.
اساسا جسارت میخواهد مناظره با احمدی نژاد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
احسنت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
6
70
بی کار است؟
مگر استاد دانشگاه نیست؟
استاد اینقدر بیکار؟
پاسخ ها
همراه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
چه استادی !!! ، مگر نحوه دکتر شدنش را توسط وزیر راه دولت اولش (با ذکر صلوات ) نخوندی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
7
73
سال گذشته احمدي نژاد به شهر ما همدان آمدند
ميدوني در چه نقطه اي . در ضعيفترين و جرم خيز ترين و معتاد خيز ترين قسمت شهر كه براي 1000 تومن هركاري ميكنند
برخي از مردم از روي كنجكاوي و برخي براي شايد گير آوردن 1000 تومن
بله احمدي نژاد به اين مناطق ميرود نه داخل شهر كه كسي تحويلش نگيرد
بهبهان دیار آریوبرزن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
106
13
تصاویر استقبال از احمدی نژاد در خبرگزاریهای مختلف را مشاهده نمودم واقعا استقبال خوبی از ایشان شده بود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
مگه به استقبال خیابونیه
خیلی ساده ای.
ناشناس
| Russian Federation |
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
با نماهای کلوزاپ خیلی استقبال زیاد بود!!!
ناشناس
|
Romania
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
6
81
اگه ما نوکر نخواسته باشیم کی رو باید ببینیم؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Russian Federation
|
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
6
60
خلایق هرچه لایق.
ناشناس
|
Luxembourg
|
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
6
68
انتخاب چند سئوال باید پیگیری شده و پاسخ داده شود :
1- بر طبق چه قانونی این فرد حق دارد بیش از یکسال تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری داشته باشد؟
2- هزینه سفرها و هماهنگی ها و تبلیغات و محافظان مسلح و آدم آوردن ها برای احمدی نژآد از کجا تامین می شود؟
پاسخ ها
فرهاد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
اگه سخنرانی در مراسم یادبود شهدا تبلیغ محسوب میشه پس اساسا هیچ مسئولی نباید هیچ سخنرانی بکنه و نظر سیاسی ش رو بگه.
ترس چیز بدیه لامصب.
ناشناس
| United States |
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
8 سال به فکر یادبود شهدا نبود حالا یادش افتاده ؟!!!!
ناشناس
| United States |
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
فرهان خان حالا احمدی نژاد مسئوله ؟!!! در ضمن ترسیدن از یک چیز دلیل بر حق بودنش نیست یعنی این چیزهای ساده رو هم نمی دونید؟!!!
بله ما می ترسیم دوباره تحریم پشت تحریم تصویب بشه ما می ترسیم دوباره اختلاس پشت اختلاس راه بیفته و ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
4
68
آقا نوكر خودت باش سر من منت نذار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
4
39
تو رو خدا بایکوتش کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
39
6
حسن اقای روحانی فقط خدا به تو رحم کنه بلایی سرت خواهم اورد تا 1000 سال هر کس خواست رئیس دولت ایران بشه بدن همه ی خونوادش بلرزه
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
4
36
آقا ما نه نوکرتر و نه نوکرخشک خواسته ايم.
علی
|
-
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
83
12
مطمئن باشید دکتراحمدی نژاد بیشتر از روحانی در مازندران رای دارد.اگر تایید شود کار روحانی خیلی سخته
پاسخ ها
همراه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
چرا به مازنی ها توهین میکی ؟ شما این فتوا را بر چه اساسی صادر کردی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
4
37
مملکت ما 80 ملیون جمعیت داره. اگر کسی یک درصد هم طرفدار داشته باشه میشه 800 هزار نفر چه برسد به احمدی نژاد که به هر حال چه بخواهیم و چه نخواهیم یه 10 یا 15 درصدی طرفدار مونده براش متاسفانه که این طرفدار داشتن ایشون بعد از این همه مشکلاتی که آورده واقعا جای تعجب هست .
پاسخ ها
فرهاد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
10-15 % نه داداش .به اذعان متفکرین خودتون همین الان 10تا15 میلیون رای قطعی داره احمدی نژاد.
باید دید عملکرد اقتصادی روحانی دراین یکسال باقیمانده چه میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
47
13
یک سال خورده ای تا انتخابات

از الان این همه هجمه دروغ

برای چ میترسید؟ شما ک میگویید رای ندارد!

:)
علی اصغر رضائی نژاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
4
27
به نظرم سایت انتخاب در دام احمدی نژاد افتاده .درسته که رسالت شما انتشار اخبار و اطلاعاته ولی مواظب باشید در دام نیفتید . خودتان الان شدید گزارشگر سفرهای زود هنگام احمدی نژاد. چی از این بهتر!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۳
این حرف درسته
شما بیشتر از سایتهای طرفدارانش اخبارش را گزارش می کنید
بهتره روی حرفای روحانی زوم کنید
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
5
32
ما نوکر احتیاج نداریم.نوکر به درد چوپانی میخورد.ما یکی میخوایم درد مردم رو بفهمه مثل دکتر روحانی.نوکر نیاز نیس
اکبر رمضانی منفرد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
4
35
دولت یا اصلاح طلب ها گروه فشار ندارن این جور برنامه ها رو کنسل کنن؟ یا بریزن همه رو بزنن؟
والا دولت خوبیه روحانی دمش گرم
یه فعال سیاسی درجه چندم اصلاح طلب رو دعوت می کنن دانشگاه واسه سخنرانی گروه فشار با قمه و چماق پدر همه رو در می یاره

اون وقت تو یه مصلا بزرگ ملت جمع شدن آب هم از آب تکون نخورده
خدایی دیسیپلینی دارن این اصلاح طلبا و دولت اعتدال
درود بهشون
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
كساني به چوب و چماق و حيله متوسل ميشوند كه در بين ملت جايگاهي ندارند و روز بروز از چشم مي افتند و تمام اميدشان به مردم بيسواد و ساده مومن و روستائي است
سلیمی
|
-
|
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
31
8
کسی که یارانه مردم را که ناشی از افزایش قیمت سوخت و آب است را به خود مردم بدهد رای خواهد آورد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
14
4
قشنگ تابلوی ازش میترسید
پاسخ ها
ناشناس
| Russian Federation |
۱۸:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
نمیترسیم. متنفریم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
4
4
سایت انتخاب نوشت این بیانیه به امضای صدها نفر از شهروندان مازندرانی رسیده و در آن نام بسیاری از خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران و استادان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و اهالی ادب و هنر و فرهنگ مازندرانی به ‌چشم می‌خورد که اعتراض خود را به حضور احمدی‌نژاد اعلام کرده‌اند.

یا نامه‌ای در دست دارند یا دنبال کاغذی می‌گردند که چیزی بنویسند. پیرزنی با لباس محلی از مردم سؤال می‌کند که چه خبر است اما در آن شلوغی جوابی نمی‌شنود.

کدامشان را باورکنیم
یوسفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
20
7
صبر کنید و عجله نفرمائید تا خودتان به تحلیل های نادرست خودتان پی ببرید.
احمدی نژاد انشاالله در سال آینده(96) رئیس جمهور ایران می شود.
صبر داشته باشید
ارس مغان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
21
6
ما بی صبرانه منتظر احمدی نژاد هستیم
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
2
6
انتخاب شما که مثل بعضی دیگر از رسانه ها نیستی وقتی خیلی ها می گویند از این فرد چیزی انتشار نکن متوجه میشوی یعنی چه
(اگر میخواهی برای اطلاع دادن به مردم باشد هر وقت از این حرف ها زد فقط یک خط درباره اش بنویس )
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
3
18
من اگر چنین نوکری نخواهم باید چکار کنم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
3
11
جنگ میشه داعش هم میاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
24
7
بله مردم به عقلانیت رای میدهند وتمامی عقلانیت در احمدی نژاد جمع است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
دقیقا کدوم عقلانیت .ما که در اون 8سال چیزی ندیدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
4
15
جمع کن دکانت را بزرگترین کاسب تحریم و فشار بر کشور
پیمان
|
Netherlands
|
۰۱:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
4
7
انتخاب دستت درد نکنه با این خبرت خوابو از سرمون پروندی مگه این اقا هنوز هم هست.
احمدی دوست دارم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
22
7
دوست داشتنی این بشر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
5
21
مردم امیر کبیر میخواهند نه نوکر از نوکر کاری ساخته نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
5
14
برنامه مربوط به سالگرد یکی از شهدای مدافع حرم و تجلیل از شهدای حرم مازندران بود که با سوء استفاده تبدیل به متینگ سیاسی احمدی نژاد شد.
بهمن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
16
8
یا احمدی نژاد یا هیچ کس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
2
9
در جامعه فقرزده یکی از مخاطرات پوپولیست است که با دادن وعده‌های دروغین به توده‌های مردم فقیر سعی می‌کند به قدرت برسد و وقتی به قدرت رسید عملا به مردم پشت کرده و به زیانشان عمل می‌کند.
اسفندیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۳
3
3
لبخند محمود پیروز عام مصاف هاست
ناشناس
|
Czech Republic
|
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۳
0
5
همه پوپولیست های طرفدار احمدی نژاد به سایت های اصلاح طلب هجوم بده اند می دونید چرا؟
توی سایت دولت بهار احمدی نژآد اجازه داده نمی شه مخالفین احمدی نژاد نطر بدن خودشون برای خودشون نوشابه باز می کنند ولی سایت های اصلاح طلب نظرات طرفداران ناچیز احمدی نژاد را هم منتشر می کنند این ساده ترین فرق و ابتدایی ترین فرق معجزه هزاره سوم با اصلاح طلب هاست .
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۳
0
8
خداوند درقرآن فرموده دروغویان دشمن خداهستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۳
2
4
دوستان راست می گن ما می ترسیم چون باید ترسید
محمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۳
1
6
دولت محترم تدبیروامید هوشیارومردم عزیز بایدهوشیارباشند.
نظرات بینندگان