کد خبر: ۲۶۲۲۲۳
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۱۱ - ۲۲ فروردين ۱۳۹۵
در سال 2016 انجام شد؛

جذب 30 میلیارد دلار سرمایه خارجی در ایران

نایب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی و صنایع و معادن از جذب 20 تا 30 میلیارد دلار سرمایه خارجی در سال 2016 در ایران خبرداد و گفت: البته نباید از سرمایه های داخلی نیز غافل شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : نایب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی و صنایع و معادن از جذب 20 تا 30 میلیارد دلار سرمایه خارجی در سال 2016 در ایران خبرداد و گفت: البته نباید از سرمایه های داخلی نیز غافل شد.

حسین سلیمی در گفتگو با انتخاب اقتصادی گفت: در سال 2016 میلادی رقمی نزدیک به 20 تا 30 میلیارد دلار در ایران سرمایه‌گذاری خارجی صورت خواهد گرفت که در این میان، پروژه‌های نفتی به‌ تنهایی رقمی بالغ بر 20 میلیارد دلار سرمایه جذب خواهد کرد.

نایب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران افزود: البته جذب سرمایه در ایران نیز پیش شرط های خاص خود را دارد که بر این اساس، به نظر می رسد دولت هم باید بسترهای جذب سرمایه های خارجی را فراهم کند.

وی تصریح کرد: جذب سرمایه های داخلی نیز نباید مورد غفلت واقع شود، چراکه سرمایه های سرگردانی که اکنون در دست تجار، فعالان اقتصادی و حتی عامه مردم است، خود می تواند زمینه ساز تحولات خوبی در اقتصاد ایران شود.

به گفته سلیمی، در گام دیگر، جذب سرمایه بستگی به سیاست‌های ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا دارد برای اینکه بعد از لغو تحریم‌ها چه زمانی برای سرمایه‌گذاری در نفت و دیگر شاخه‌ها جلو بیایند. البته با سفر رئیس‌جمهور به ایتالیا و فرانسه و مذاکراتی که انجام شده و رفت و آمد هیئت‌های تجاری به ایران، فکر می‌کنم به رقم قابل توجهی در جذب سرمایه‌گذاری خارجی برسیم.

نظرات بینندگان