کد خبر: ۲۶۲۴۷۸
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۱۵ - ۲۳ فروردين ۱۳۹۵

قیمت جهانی طلا افزایش یافت

قیمت طلا در جریان معاملات امروز به ۱۲۴۹ دلار و ۷۰ سنت رسید که بالاترین رقم طی ۲۰ روز گذشته بوده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : قیمت طلا در جریان معاملات امروز به ۱۲۴۹ دلار و ۷۰ سنت رسید که بالاترین رقم طی ۲۰ روز گذشته بوده است.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که ارزش سهام های آسیایی کاهش یافته و دلار در نزدیکی پایین ترین رقم 6 ماه اخیر باقی مانده است، قیمت طلا امروز به بالاترین رقم در حدود 3 هفته گذشته رسید.
آمارهای ضعیف اقتصادی و ابهام درباره سیاست پولی آمریکا موجب کاهش اشتها برای ریسک پذیری در بازار شده و تقاضا برای دارایی های امن نظیر طلا و ین ژاپن را افزایش داده است.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا اوایل امروز به 1250 دلار و 46 سنت رسید که بالاترین رقم طی 20 روز گذشته بود. بعدا قیمت فلز زرد اندکی تعدیل شد، اما با 0.8 درصد رشد نسبت به جلسه پیش 1249 دلار و 70 سنت معامله شد. طلا در هفته گذشته بهترین عملکرد هفتگی در 5 هفته گذشته را به ثبت رساند.
بارناباس گان، تحلیلگر بانک او سی بی سی گفت: «بازارها همچنان نگران وضعیت حاکم بر اقتصاد جهان هستند... و طلا یک بهشت امن دارای ترجیح است.»
گان افزود، قیمت طلا در کوتاه مدت بالا باقی خواهد ماند، اما در حالی که فدرال رزرو قرار است امسال دو نوبت افزایش نرخ بهره داشته باشد، انتظار دارم فلز زرد در اواخر امسال بخشی از این رشد قیمت را از دست بدهد.
جانت یلن، رئیس فدرال رزرو روز پنجشنبه گفت، اقتصاد آمریکا در مسیر خوبی قرار دارد و همچنان در مسیر افزایش بیشتر نرخ بهره قرار دارد. بانک مرکزی آمریکا در ماه دسامبر برای اولین بار در طی حدود یک دهه گذشته نرخ بهره را افزایش داد.
ویلیام دادلی، رئیس فدرال رزرو شعبه نیویورک روز جمعه گفت، بانک مرکزی باید با احتیاط بیشتر و به صورت تدریجی نرخ بهره را افزایش دهد، زیرا به رغم تقویت اقتصاد آمریکا در داخل و سیگنال های مثبت از نرخ تورم، همچنان ریسک های خارجی وجود دارد.
نظرات بینندگان