arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۶۲۵۱۵
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۸ - ۲۳ فروردين ۱۳۹۵

تخلیه یکی از ترمینال های بزرگ قطار مسکو در پی تهدید امنیتی

ترمینال قطار «کورسکی» در مسکو در پی تماس تلفنی فردی ناشناس که از بمب گذاری در این ترمینال خبر داده بود، از بیش از 600 مسافر تخلیه شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رسانه های روسی ازجمله خبرگزاری های روسیا سگودنیا و ایتارتاس اعلام کردند: فرد ناشناسی با تماس تلفنی از بمب گذاری در ترمینال قطار «کورسکی» مسکو (از ترمینال های قطار بزرگ پایتخت) خبر داد.

به گزارش انتخاب، ماموران پلیس پس از این تماس تلفنی، بیش از 600 نفر از افراد و مسافران واقع در این ترمینال را تخلیه کردند.

اکنون کارشناسان امنیتی با دستگاه های ویژه بمب یاب و سگ های ویژه به جستجوی بمب یا مواد منفجره در این ترمینال قطار می پردازند.

ترمینال قطار «کورسکی» یکی از هفت ترمینال بزرگ قطار در مسکو است که در خیابان «زیمنی وال» در ناحیه مرکزی پایتخت روسیه واقع شده است.

روزانه دهها قطار از این ترمینال به شهرهای مختلف روسیه و کشورهای همجوار تردد می کند و دهها هزار مسافر از آن برای سفرهای خود استفاده می کنند.

در ماههای اخیر، چندین مورد تهدیدهای تلفنی مبنی بر بمب گذاری در مسکو انجام گرفته و در تمام موارد با تصمیم مسئولان امنیتی مراکز عمومی تهدید شده تخلیه شده اند.

یکی از این موارد، روز 12 دی ماه سال گذشته رخ داد که دریافت پیام هایی مبنی بر بمبگذاری در ترمینال های قطار مسکو، سبب تخلیه آنها شد.

این دو ترمینال به نام های «پاولتسکی» و «کورسکی» از ترمینال های قطار واقع در مرکز مسکو بودند و در مجموع 500 نفر از آن تخلیه شدند.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان