arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۶۲۶۹۱
تاریخ انتشار: ۱۲ : ۱۶ - ۲۴ فروردين ۱۳۹۵

ترور مسئول امنیتی جنبش «فتح» در لبنان

منابع امنیتی لبنان از ترور یکی از مسئولان جنبش فتح فلسطین با استفاده از یک خودروی بمب‌گذاری شده در ساحل این کشور خبر دادند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
منابع امنیتی لبنان از ترور یکی از مسئولان جنبش فتح فلسطین با استفاده از یک خودروی بمب‌گذاری شده در ساحل این کشور خبر دادند.

به گزارش انتخاب، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، فتحی زیدان، یکی از اعضای ارشد و از مسئولان امنیتی جنبش فتح محسوب می‌شود و ملقب به "زورو" است که صبح امروز (سه شنبه) در انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده که گفته می‌شود مستقیما برای ترور وی اختصاص داده شده جان خود را از دست داد. همچنین برخی منابع اعلام کردند بمب مذکور مستقیما به زیر خودروی زیدان چسبانده شده بود.

احتمال می‌رود که این ترور به دلیل تسویه حساب‌های شخصی میان گروه‌های‌ فلسطینی در لبنان باشد که هریک تلاش می‌کنند بر اردوگاه‌های فلسطینی نشین سیطره یابند.

به تازگی جریان‌های سلفی در اردوگاه‌های فسلطینی‌ها در لبنان تلاش‌هایی را برای سیطره بر اوضاع در این مناطق آغاز کرده‌اند که با مخالفت جنبش فتح به عنوان بزرگترین جریان نظامی - سیاسی فلسطین روبه رو شده است.

این انفجار در نزدیکی اردوگاه فلسطینی نشین "عین الحلوة" در نزدیکی شهر "صیدا" رخ داده که خسارت‌هایی نیز به وجود آورده است.

نیروهای امنیتی لبنان بلافاصله در محل حاضر شده و از مردم خواستند از نزدیک شدن به محل انفجار خودداری کنند.

اداره اردوگاه‌های فلسطینی در کشورهای عربی توسط خود فلسطینی‌ها انجام می‌شود و نیروهای نظامی یا امنیتی این کشورها از جمله لبنان و سوریه حق ورود به اردوگاه‌ها را ندارند و به همین دلیل اداره این اردوگاه‌ها برای فلسطینی‌ها حائز اهمیت است.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان